...
Loga Fundusze Europejskie

Rada Powiatu chce przywrócenia zakładu energetycznego

Kategoria: Aktualności 2017 Opublikowano: 23 czerwca, 2017

Stanowisko Rady Powiatu w Biłgoraju z dnia 22 czerwca 2017 roku upoważniające Starostę do podjęcia działań w celu przywrócenia funkcjonowania Zakładu Energetycznego PGE w Biłgoraju przyjęte w głosowaniu podczas sesji Rady Powiatu, która odbyła się 22 czerwca 2017r.

Rada Powiatu w Biłgoraju postuluje o przywrócenie funkcjonowania Zakładu Energetycznego PGE S. A. w Biłgoraju. Powodem jest fakt, że w obecnym Biurze Obsługi Klienta przy ul. Janowskiej 36 uzyskamy informacje na temat:

1) przyłączenia i wyłączenia z sieci, umów sprzedaży, dostawy prądu, umów kompleksowych, upoważnienia PGE do zmiany sprzedawcy na PGE Obrót S.A.,

2) taryf: o taryfie całodobowej G11, o taryfie dwustrefowej G12, o taryfie dwustrefowej weekendowej G12w, o taryfie dla małych firm C11 i innych dostępnych taryfach,

3) faktury i wezwania do zapłaty.

Natomiast jeżeli chcemy zostać klientem, przyłączyć się do sieci PGE, wyłączyć prąd w przypadku przeprowadzki lub sprzedaży mieszkania, zawrzeć umowę sprzedaży prądu oraz umowy kompleksowej (dostawa i zakup prądu), upoważnić PGE do zmiany sprzedawcy na PGE Obrót S.A. mieszkańcy Powiatu Biłgorajskiego muszą udać się do Zamościa, co wiąże się z utrudnieniami ponieważ nie wszyscy mieszkańcy są mobilni oraz nie zawsze mają możliwość w dzień pracujący załatwić sprawę.

Zlikwidowany Rejon Energetyczny (wg danych z 2012 r.) obsługiwał ponad 43 tys. odbiorców energii elektrycznej, a obszar jego działania stanowił Powiat Biłgorajski Województwa Lubelskiego. Łączny obszar działania Rejonu Energetycznego w Biłgoraju wynosił ponad 2 tys.km2. Roczna sprzedaż energii elektrycznej wynosiła ponad 95 tys. MWh. Przywrócenie Zakładu Energetycznego PGE S. A. ułatwiłoby mieszkańcom załatwianie spraw związanych z dystrybucją prądu oraz zaoszczędziliby czas i pieniądze na dojazd do Zamościa, jak również utworzone zostałyby nowe miejsca pracy. Istnienie Rejonu Energetycznego w Biłgoraju gwarantuje mieszkańcom Powiatu, liczącego 102.341 osób szybką, fachową i bezpośrednią obsługę.