...
Loga Fundusze Europejskie

Ruszyła rekrutacja do szkół

Kategoria: Aktualności 2020 Opublikowano: 15 czerwca, 2020
     15 czerwca rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych! Od dzisiaj, tj. 15 czerwca, rozpoczyna się etap wyboru  szkół ponadpodstawowych przez uczniów kończących klasę VIII.
 

     15 czerwca rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych! Od dzisiaj, tj. 15 czerwca, rozpoczyna się etap wyboru  szkół ponadpodstawowych przez uczniów kończących klasę VIII. Uczniowie uczący się w szkołach podstawowych naszego powiatu /poza nielicznymi/ posiadają już założone konta w systemie naborowym i za pomocą hasła i loginu przekazanego przez szkołę uzyskają dostęp do kanału kandydat. Powinni zacząć od sprawdzenia poprawności  swoich danych osobowych, przejrzeć ofertę szkół ponadpodstawowych oraz dokonać  wyboru oddziałów w 3 szkołach, do których chcą kandydować. Rozsądnym jest wykorzystanie jak najszerzej możliwości wyboru i przedstawienie jak najdłuższej listy preferencji; od oddziału w szkole marzeń, po oddział możliwy do zaakceptowania w przypadku uzyskania niskiej punktacji za świadectwo  i egzamin ósmoklasisty. Po dokonaniu wyboru powinni wydrukować wniosek i po podpisaniu przez rodziców dostarczyć go do szkoły ponadpodstawowej będącej szkołą pierwszego wyboru. Mają na to czas do 10 lipca.   Kandydaci uczący się w  szkołach podstawowych poza powiatem biłgorajskim muszą zacząć od założenia konta na stronie internetowej https://lubelszczyzna.edu.com.pl.  Powinni  zapamiętać swój login i hasło.

      Pozostałe kroki są identyczne jak kandydatów ze szkół przekazujących dane do systemu rekrutacyjnego. Dodatkowo, oprócz wydrukowanego i podpisanego wniosku, muszą dostarczyć do szkoły ponadpodstawowej I wyboru kopie świadectwa ukończenia szkoły (do 10 lipca) oraz kopie zaświadczenia z egzaminu ósmoklasisty (do 4 sierpnia). Od 13 do 18 sierpnia wszyscy uczniowie potwierdzają wolę podjęcia nauki w szkole do której zostali zakwalifikowani poprzez dostarczenie oryginałów świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczenia z egzaminu ósmoklasisty.  Mniejsza o 210 w stosunku do roku ubiegłego liczba uczniów kończących szkoły podstawowe w powiecie biłgorajskim, sprzyjać będzie powodzeniu w kandydowaniu do szkół ponadpodstawowych. Osiągnięcia szkół funkcjonujących w naszym powiecie zachęcają do podejmowania w nich nauki. Zapraszamy do naszych szkół. Życzymy powodzenia!