...
Loga Fundusze Europejskie

SEKRETARZ STANU W MINISTERSTWIE RODZINY I POLITYKI SPOŁECZNEJ Z WIZYTĄ W POWIECIE BIŁGORAJSKIM

Kategoria: Aktualności Opublikowano: 28 marca, 2023

Na zaproszenie poseł Beaty Strzałki, wiceminister Stanisław Szwed odwiedził powiat biłgorajski. Swą wizytę rozpoczął od Frampola, gdzie w Centrum Usług Społecznych spotkał się z seniorami z gmin Frampol i Goraja oraz przedstawicielami władz samorządowych.

Następnie wiceszef resortu rodziny spotkał się z Zarządem Powiatu w Biłgoraju. Punktem kulminacyjnym było spotkanie z władzami powiatowymi oraz przedstawicielami jednostek działających na rzecz rodziny, osób starszych, niepełnosprawnych i bezrobotnych w powiecie biłgorajskim.

Podczas konferencji wiceminister Szwed i poseł Strzałka mówili o propozycjach rządu skierowanych na wsparcie rodziny, seniorów oraz osób niepełnosprawnych i samotnych. Był także czas na dyskusje z sali. Głos zabrali m.in. radni Rady Powiatu Ryszard Papierz i Michał Dec. Sporo czasu poświecono kwestii funkcjonowania i finansowania Domów Pomocy Społecznej. Wiceminister mówił o planowanych i dyskutowanych w rządzie i resorcie Rodziny i Polityki Społecznej rozwiązaniach.

Z budynku Starostwa Powiatowego wiceminister wraz z posłem Beatą Strzałką oraz przedstawicielami władz powiatu udali się do Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów.

W planach wizyty jest jeszcze Krasnobród.