...
Loga Fundusze Europejskie

Setne urodziny mieszkańca powiatu biłgorajskiego

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 14 lutego, 2022

13 lutego 1922 r, urodził się mieszkaniec Zagród w gminie Goraj, Jan Kowal. W minioną niedzielę 13 lutego 2022 roku z obchodził piękny jubileusz 100-lecia urodzin. W wydarzeniu uczestniczył – obok rodziny i najbliższych solenizanta – także starosta biłgorajski Andrzej Szarlip, burmistrz Goraja Antoni Łukasik, kierownik KRUS w Biłgoraju Jan Rój oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Goraju Tomasz Pąk.

setne urodziny
-Szanowny Panie Janie, z okazji setnej rocznicy urodzin w imieniu Zarządu Powiatu oraz własnym składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, pogody dycha, optymizmu, zdrowia oraz samych chwil szczęścia. Niech dopisuje witalność, jasność umysłu i Boże błogosławieństwo
– mówił Andrzej Szarlip.

Starosta podziękował panu Janowi za lata pracy, trud dnia codziennego, przywiązanie do rodzimej tradycji i kultury. -Dziękuję za udzielanie się na niwie działalności społecznej, za dzielenie się swym talentem angażując się m. in. przez 30 lat w działalność orkiestry dętej. Składam podziękowania za wychowanie dzieci, zaangażowanie w wychowanie wnuków i prawnuków. Pana optymizm, pracowitość i otwartość zjednały Panu życzliwość nie tylko rodziny i najbliższych ale także wielu mieszkańców gminy Goraj. Piękne karty swego życia zapisał Pan także biorąc udział w walce z niemieckim okupantem, jako członek Batalionów Chłopskich – dodał.

Foto: UM w Goraju