...
Loga Fundusze Europejskie

Sleeveface – Portret z książką

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 26 marca, 2022

25 marca br. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyło się podsumowanie IV Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Sleeveface – Portret z książką”. Udział młodzieży w konkursie udowodnił, że uczniowie mają liczne zainteresowania, czytają książki interesują się fotografią. -Organizując ten konkurs przyświecała nam idea połączenia pasji czytania z fotografią, popularyzacja czytelnictwa, zachęcenie do sztuki fotografowania, która nie jest wcale taka prosta – powiedziała Monika Buczek z ZSZiO w Biłgoraju.

selfi z ksiazka 3
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz szkoły średnie.
Jury konkursu oceniając prace brało pod uwagę na zgodność z regulaminem i tematyką konkursu, samodzielność pomysłu i wykonania, wkład pracy, oryginalność, kompozycję obrazu fotograficznego oraz jakość techniczną wykonania fotografii.

selfi z ksiazka 1
Komisja w składzie Lidia Grabowska – instruktor ds. animacji czasu wolnego w Biłgorajskim Domu Kultury, Katarzyna Oliwa – nauczyciel plastyki w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju i Piotr Mazurek – fotograf Foto Video Studio Filmix, spośród autorów nadesłanych zdjęć jury wyłoniło zwycięzców konkursu i postanowiło przyznać nagrody:

selfi z ksiazka 2
Kategoria: szkoły podstawowe

I miejsce: Izabela Pawłowska, „Gwiazdka”
II miejsce: Wiktoria Cieśla, „Miasto ślepców”
III miejsce: Klaudia Antosz, „Co kryje prawda”
Wyróżnienie:  Jakub Kurzępa, „Messi” oraz Mateusz Woś „Dobrze Ci tak”

selfi z ksiazka 4
Szkoły uczestniczące w konkursie:
Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. M. Pasiaka w Soli, Szkoła Podstawowa w Gromadzie, Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej, Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, Szkoła Podstawowa w Korytkowie Dużym, Szkoła Podstawowa w Korczowie, Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Warszawie.

selfi z ksiazka 5
Kategoria: szkoły średnie

I miejsce: Iwona Cios, „Dziewczyna, którą kochałeś” oraz Amelia Kasprzyk, „Macocha”
II miejsce: Paulina Bieś, „Gwiazd naszych wina”
III miejsce: Kacper Skiba, „Modlitwa Anioła” oraz Patrycja Dycha, „Oskarżam Was za brak miłości”
Wyróżnienie: Katarzyna Ciechan, „Świat Zofii”

selfi z ksiazka 6
Szkoły uczestniczące w konkursie:
I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, XXI LO im. Św. S. Kostki w Lublinie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku Zdroju, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

selfi z ksiazka 7
Nagrodami w konkursie były tablet graficzny, smartband, statyw, powerbank, głośniki mobilne, pamięć usb, słuchawki oraz albumy i ramki na zdjęcia. Fundatorami nagród byli Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip i Burmistrz Miasta Biłgoraja Janusz Rosłan.

selfi z ksiazka 8
selfi z ksiazka 9
selfi z ksiazka 10
selfi z ksiazka 11