...
Loga Fundusze Europejskie

Spotkanie opłatkowe Rady Powiatu i urzędników Starostwa Powiatowego w Biłgoraju

Kategoria: Aktualności 2013 Opublikowano: 22 grudnia, 2013

sesja oplatkowa20 grudnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli radni rady Powiatu w Biłgoraju, kierownicy i pracownicy poszczególnych wydziałów Starostwa Powiatowego, kierownicy Jednostek Organizacyjnych oraz zaproszeni goście.

-Zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzący Nowy Rok to okres szczególny, głęboko zapisany w naszej narodowej tradycji. Wierni jej, co roku gromadzimy się wspólnie, jako wielka rodzina samorządowa, by przeżywać radość Narodzenia Pańskiego. Łamiemy się opłatkiem, śpiewamy kolędy, zastanawiając się nad tajemnicą Bożego Narodzenia – mówił Starosta Biłgorajski.

Marian Tokarski przypomniał także słowa błogosławionego Jan Paweł II który apelował o nieustanną odnowę umysłów i serc. Jak zaznaczył Starosta, zbliżający się przełom 2013 i 2014 roku jest dobrą okazją do tej odnowy umysłów i serc oraz okazją do podsumowania, czego nam wspólnie udało się dokonać na rzecz dobra naszej Małej Ojczyzny. -Rok 2013 przyniósł naszemu Powiatowi szereg pozytywnych zmian. Z powodzeniem korzystaliśmy z możliwości pozyskania środków zewnętrznych środków budżetowych i poza budżetowych kwotę 23 mln zł. Powiat zamknie budżet nadwyżką budżetową w granicach 1,1 mln zł, przy dochodach rzędu 99 mln zł. Spłaciliśmy także 5 mln zł zadłużenia – wyliczał Przewodniczący Zarządu Powiatu.

Starosta przypomniał najważniejsze inwestycje i dziadziny pracy samorządu powiatowego, dziękował urzędnikom za pracę i poświęcenie. Słowa podziękowania skierował także do samorządów gminnych Powiatu Biłgorajskiego oraz organizacji z którymi Powiat Biłgorajski współpracował w 2013 roku. Marian Tokarski mówił także o budżecie na 2014 rok i zapewniał o dalszej współpracy na rzecz Ziemi Biłgorajskiej.

Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. dr. Waldemar Miśkiewicz, który odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa Chrystusa oraz poświęcił opłatki, którymi połamali się uczestnicy spotkania. -Niech życzliwość i wzajemne zrozumienie napełniają nasze serca, a Nowy Rok przyniesie spełnienie planów i pomyślność – życzył zebranym Marian Tokarski.