...
Loga Fundusze Europejskie

Spotkanie świąteczno – noworoczne krwiodawców

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 10 stycznia, 2022

W Majdanie Starym odbyło się dziś spotkanie świąteczno – noworoczne krwiodawców, połączone z 20. jubileuszowa akcją poboru krwi przeprowadzoną w Majdanie Starym. Starostę biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa, reprezentował pracownik Starostwa powiatowego w Biłgoraju i jednocześnie honorowy dawca krwi, Piotr Kiełbasa. To on w imieniu władz powiatowych dziękował honorowym dawcom krwi za ich poświęcenie na rzecz osób chorych.

krwiodawcy majdan
-Dziś – na początku 2022 roku – podczas spotkania Honorowych Dawców Krwi powiatu biłgorajskiego stajemy, by podsumować miniony, 2021 rok i omówić plany na rok bieżący. Powiat biłgorajski jest szczególnym miejscem na mapie województwa lubelskiego jeśli chodzi o aktywność Honorowych Dawców Krwi. My jako samorząd powiatowy wspieramy i będziemy wspierać tę szczytną ideę i działania mające na celu promocję oddawania krwi. Przynajmniej kilkudziesięciu pracowników Starostwa Powiatowego, systematycznie oddaje krew. Współorganizujemy także terenowe akcje poboru krwi przy Starostwie Powiatowym, fundujemy upominki dla krwiodawców. W ten sposób włączamy się i wspieramy Państwa w ratowanie ludzkiego życia i zdrowia.  Korzystając ze sposobności, w imieniu władz samorządu powiatu biłgorajskiego, składam Państwu serdeczne wyrazy wdzięczności. Życzę dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym
– napisał w okolicznościowym liście starosta Andrzej Szarlip.

Piotr Kiełbasa przekazał także przedstawicielom Powiatowej Rady Honorowych Dawców Krwi, okolicznościowy grawerton. Honorowi Dawcy Krwi, którzy zostali odznaczeni ze względu na ilość oddanej krwi otrzymali także od władz powiatu, drobne upominki rzeczowe oraz album Ziemia Biłgorajska.