...
Loga Fundusze Europejskie

Spotkanie z dyrektorami szkół. Starosta polecił wymeldowanie uczniów z jednego z internatów. Mają tam być ulokowani uchodźcy z Ukrainy

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 25 lutego, 2022

Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip spotkał się dziś wczesnym popołudniem z dyrektorami biłgorajskich szkół średnich oraz Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju. W spotkaniu uczestniczył dyretor Jolanta Rycyk (I LO im. ONZ), dyrektor Barbara Serafin (ZSL), dyrektor Jerzy Buczko (RCEZ), dyrektor Adam Balicki (ZSZiO) oraz dyrektor Stanisław Sitarz (ZSBiO) oraz kierownik Szkoły Policealnej – Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju Bogdan Buczkowski.

zwalnianie internatu 1
Głównym tematem spotkania była kwestia zabezpieczenia miejsc w internatach pod kątem lokacji w nich uchodźców z Ukrainy. Decyzją starosty wymeldowani zostaną uczniowie zakwaterowani we wspólnym internacie ZSBiO i I LO im. ONZ. -W tej chwili mamy tam wolne około 50 miejsc, docelowo, chcemy by jeszcze dziś zwolnionych zostało łącznie 170 miejsc noclegowych. W internacie tym zakwaterowani są głównie uczniowie z powiatu biłgorajskiego, którzy do domu rodzinnego mają maksymalnie 40 km – poinformował Andrzej Szarlip.

zwalnianie internatu 2
Starostwo Powiatowe zrobiło rozeznanie w ilości miejsc jakimi dysponuje w swoich internatach. Starosta rozmawiał także z dyrektor Zespołu Szkół Leśnych. Z przekazanych informacji wynika, że „Leśnik” nie może w trybie pilnym zwolnić swego internatu, ponieważ obłożony jest w całości, a większość uczniów mieszka w różnych częściach Polski. Ponadto szkoła jest placówka resortową.

zwalnianie internatu 3
-W internacie ZSZiO jest 130 miejsc, ale niemal w 100% są one zajęte, w tym około 80 osób zameldowanych w tym internacie to uczniowie z Ukrainy i Białorusi. RCEZ w Biłgoraju w swym internacie dysponuje 83 miejscami, które niemal w 100% są zajęte, w tym 5 osób jest zameldowanych z Ukrainy. Głownie zamieszkują tam uczniowie z powiatu biłgorajskiego i powiatów ościennych, w miarę potrzeb i ten internat będziemy zwalniać. Na chwilę decyzja dotyczy jednak tylko internatu ZSBiO
– podkreśla starosta Szarlip.