...
Loga Fundusze Europejskie

Starostwie Dożynek Powiatowych 2022

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 19 sierpnia, 2022

Za 10 dni tegoroczne Dożynki Powiatowe. Powiatowe święto plonów zorganizowane zostanie w tym roku w Łukowej. 28 sierpnia, społeczność Ziemi Biłgorajskie dziękować będzie Bogu za Jego łaskę i błogosławieństwo, a rolnikom za trud pracy i chleb na stole. Na uroczystość złoży się kolorowy dożynkowy korowód, Msza święta i poświecenie chleba, podzielenie chleba między uczestników oraz część artystyczna. Dożynkowy korowód prowadzić będą starostowie. W tym roku będzie to pani Ewa Pękala i pan Dariusz Kuszka.

starostowie dozynke powiatowych 2022
Starościna pani Ewa Pękala
– lat 38, wspólnie z mężem Tomaszem wychowują 11-letniego syna Karola. Prowadzą rodzinne gospodarstwo rolne o powierzchni 610 ha. Specjalizują się w uprawie tytoniu i zbóż, w tym: tytoń – 130 ha, rzepak – 210 ha, pszenica – 140 ha, kukurydza – 105 ha, soja 15 ha, fasola – 120 ha. Posiadają nowoczesny park maszynowy koncernu CNH, marek New Holland i Steyr. Są współwłaścicielami firmy Łukowa Tobacco oraz Polski Monopol Tytoniowy specjalizujących się w skupie i przetwórstwie tytoniu.

Starosta pan Dariusz Kuszka – rolnikiem z Łukowej wraz z żoną Dorotą prowadzi 300 hektarowe gospodarstwo, z ukierunkowaniem na uprawę pszenicy, rzepaku i kukurydzy. Posiada wyspecjalizowany, bardzo nowoczesny sprzęt rolniczy, złożony m.in. z ciągników i kombajnów znanych marek Fendt i John  Deere. Duże gospodarstwo Państwa Kuszków, pomimo tego, że wymaga olbrzymiego nakładu pracy, prowadzone jest w sposób wzorowy i stanowi przykład gospodarowania dla innych rolników. Państwo Kuszkowie mają 17-letnią córkę Julię.

plakat dozynki powiatowe 2022