...
Loga Fundusze Europejskie

Strażacy świętowali

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 5 maja, 2014

dzien strazakamNiemal we wszystkich Gmina Powiatu Biłgorajskiego w miniony weekend odbyły się uroczystości strażackie związane ze wspomnieniem św. Florian. Dzień Strażaka to wyjątkowa okazja do podziękowania druhom za ich poświęcenie, trud i odpowiedzialna służbę.

To okazja do wręczenia odznaczeń i uroczystego przekazania sprzętu pożarniczego. Z takiej okazji skorzystano m. in. w Gminie Tereszpol (3 maja) i Gminie Obsza (4 maja). Uczestniczył w nich Starosta Biłgorajski Marian Tokarski.

Ochotnicza Straż Pożarna to umundurowana i wyposażona w specjalistyczny sprzęt, organizacja społeczna, składająca się z grupy ochotników, przeznaczona do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i miejscowymi zagrożeniami. Dzięki swej zaradności i wsparciu samorządów gminnych oraz Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, jednostki te są coraz lepiej przygotowane do ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz walki o mienie. W 1991 roku powstał krajowy system ratowniczo – gaśniczy, który zaczął funkcjonować w roku 1995. Jego celem jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym, podejmowanych w sytuacjach zagrożeń życia, zdrowia, mienia lub środowiska, podejmowanych przez Państwową Straż Pożarną i Ochotniczą Straż Pożarną.

Do jednostki OSP w Tereszpolu Zaorendzie trafił warty ponad 600 tys. zł średni wóz bojowy, a dla druhów z OPS w Babicach, którzy obchodzili 4 maja br. 60-lecie istnienia jednostki przekazany został lekki wóz bojowy, który kosztował blisko 130 tys. zł. Obecny na uroczystościach Starosta Biłgorajski, życzył strażakom niegasnącego zapału, opieki św. Floriana i życzliwości społeczności, której służą.