...
Loga Fundusze Europejskie

Strzelcy wracają na Biłgorajską Ziemię

Kategoria: Aktualności 2013 Opublikowano: 13 listopada, 2013

strzelcym-Niech Waszym dążeniem będzie wychowanie młodych pokoleń polaków w duchu patriotycznym opartym o cywilizację chrześcijańską– mówił do przedstawicieli Jednostki Strzeleckiej „Strzelec” z Biłgoraja wicestarosta Stanisław Schodziński, podczas uroczystości nadania numeru i tożsamości biłgorajskim strzelcom. W przededniu święta odzyskania niepodległości, w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z nadaniem Jednostce Strzeleckiej „Strzelec” z Biłgoraja numeru, a co za tym idzie własnej tożsamości.

Po latach przerwy na Biłgorajską Ziemię wróciła Organizacja Społeczno – Wychowawcza „Strzelec”, której głównymi zadaniami są działania na rzecz niepodległości Rzeczypospolitej i jej umacniania poprzez wychowanie członków Związku w duchu patriotycznym i państwowo – twórczym oraz przygotowanie młodzieży do służby wojskowej i obrony cywilnej. Jednym z najważniejszych zadań Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno – Wychowawczej jest kreowanie postaw młodych ludzi służbie dobru wspólnemu – Państwu Polskiemu pojmowanemu zgodnie z myślą Komendanta Józefa Piłsudskiego.

Na uroczystościach Zarząd Powiatu Biłgorajskiego reprezentował wicestarosta Stanisław Schodziński. -Niech Waszym dążeniem będzie wychowanie młodych pokoleń Polaków w duchu patriotycznym opartym o cywilizację chrześcijańską – mówił do przedstawicieli Jednostki Strzeleckiej „Strzelec” z Biłgoraja wicestarosta. Stanisław Schodziński dziękował także biłgorajskim strzelcom, za dbałość i ochronę dziedzictwa patriotyczno – kulturalnego naszego regionu.