...
Loga Fundusze Europejskie

Szpital w Biłgoraju otrzymał tytuł „Szpital przyjazny dziecku”

Kategoria: Aktualności 2013 Opublikowano: 13 listopada, 2013

szpitalpm7 listopada br. biłgorajski szpital otrzymał Certyfikat „Szpital Przyjazny Dziecku”. W uroczystym wręczenie Certyfikatu uczestniczyli m. in. przedstawiciele Głównego Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią, UNICEF-u, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii oraz przedstawiciele NFZ i Spółki ARION. Starostwo Powiatowe reprezentował Józef Czarny etatowy członek Zarządu Powiatu.

Mając na uwadze dobro pacjentów oraz ciągłe dążenie do udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie, dyrekcja szpitala w Biłgoraju podjęła decyzję o przystąpieniu do kolejnego programu jakościowego. Po uzyskaniu przez szpital Certyfikatu Jakości ISO i przystąpieniu do Programu Akredytacji Szpitali, uzyskał tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku”.

-Takie Certyfikat, jak ten przyznany biłgorajskiemu szpitalowi dziś, ale także i inne wyróżniania pokazują, że wbrew krytykom, przekazanie placówki w dzierżawę prywatnej firmie było dobrym krokiem. Szpital zmienia się z korzyścią dla pacjentów, personel podnosi swe kwalifikacje, wprowadzane są europejskie normy funkcjonowania i zarządzania, prowadzone nowe inwestycje. Oczywiście jest jeszcze sporo do zrobienia, ale współpraca władz Powiatu Biłgorajskiego dobrze układa się z Zarządem Spółki i wszystko jest na bieżąco korygowane – zaznacza Józef Czarny etatowy członek Zarządu.

W Polsce tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku” przyznaje od 1994 roku Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią. „Szpital Przyjazny Dziecku” to tytuł nadawany oddziałowi położniczemu, który spełnia kryteria wyznaczone i kontrolowane przez UNICEF. Celem jest przywrócenie w skali globalnej, prawidłowego sposobu żywienia dzieci co służy w pełni dobru dziecka i matki. Biłgorajska placówka jest jedną z 18 wyróżniony do tej pory w Województwie Lubelskim.