...
Loga Fundusze Europejskie

Studniówka uczniów KLO. Dziękujemy za zaproszenie

Kategoria: Aktualności 2024 Opublikowano: 20 stycznia, 2024

– To czas kiedy dostojnym krokiem staropolskiego poloneza, symbolicznie wkraczacie w dorosłość – mówił podczas balu maturalnego uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju, mecenas Ireneusz Bulicz.

Reprezentował on na studniówce „Katolika” starostę biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa.
Studniówka Katolickiego Liceum odbyła się w sobotę, 20 stycznia br. Na zaproszenie organizatorów: uczniów i rodziców, władze powiatu reprezentował mecenas Ireneusz Bulicz. Odczytał on list od starosty biłgorajskiego:

Czcigodny Księże dyrektorze, drodzy Rodzice, kochani Maturzyści, szanowni zaproszeni Goście.
Są w życiu każdego człowieka wydarzenia i momenty, które określamy jako milowe, zmieniają one to co było dotychczas, otwierają na nowe horyzonty, są impulsem do podjęcia nowych zobowiązań i zadań, są w końcu sprawdzianem tego co osiągnęliśmy do tej pory i zmuszają do zadania sobie pytania co dalej?
Bez wątpienia takim momentem jest zakończenie nauki na etapie szkoły średniej, osiągnięcie pełnoletności i odpowiedzialny wybór dalszej drogi. Takim wyznacznikiem, pierwszą bramą jest studniówka, pierwszy wielki bal, na symboliczne 100 dni przed egzaminem dojrzałości – maturą.
To czas kiedy dostojnym krokiem staropolskiego poloneza, symbolicznie wkraczacie w dorosłość.
Korzystając z okazji i dziękując za zaproszenie, życzę Wam kochani maturzyści samych dobrych wyborów, pomyślności w życiu dorosłym, bardzo dobrych wyników na maturze oraz samorealizacji.
Na dzisiejszy wieczór życzę niezapomnianej zabawy. Niech żyje bal!