...
Loga Fundusze Europejskie

Stypendia Starosty

Kategoria: Aktualności 2017 Opublikowano: 27 kwietnia, 2017

stypendia1W środę, 26 kwietnia, w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyło się spotkanie uczniów ze Starostą Biłgorajskim, który wręczył stypendia za dobre wyniki w nauce i we współzawodnictwie sportowym.

To dzięki waszej pracowitości i zaangażowaniu osiągacie tak dobre wyniki w nauce – zwrócił się Starosta Kazimierz Paterak do młodzieży – To też zasługa i sukces waszych nauczycieli, którzy prowadzą was, wskazują właściwe ścieżki do osiągnięcia celu. Dziękuję za to. Dziękuję też panu dyrektorowi za to, że organizuje dobre warunki do nauki i pracy.

Dyrektor ZSO Marian Klecha zaznaczył, że rok szkolny 2016/2017 jest rokiem wyjątkowym dla LO im. ONZ.

Jeden uczeń otrzymuje Stypendium Prezesa Rady Ministrów, w każdym semestrze nagradzanych jest około 30 uczniów Stypendium Starosty, 24 osoby otrzymuje Stypendium Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Stypendium Mistrzowie Matematyki otrzymuje 11 osób, Stypendium Równe Szanse otrzymuje 7 osób, kolejne Stypendium Pomostowe pobiera 5 uczniów, a jeden uczeń ma Stypendium Agrafka – wymieniał dyrektor Klecha.

stypendia2

LO im. ONZ ma w tym roku szkolnym znaczące sukcesy w olimpiadach przedmiotowych oraz w konkursach: 4 uczniów uzyskało tytuły laureatów olimpiad przedmiotowych (2 laureatów Olimpiady Biologicznej, 1 laureatka Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, 1 laureatka Olimpiady z Języka Rosyjskiego); 2 uczniów zostało finalistami Olimpiady Teologii Katolickiej, 2 uczniów uzyskało tytuły laureatów Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z geografii i matematyki; w V edycji Projektu „Szkoła Innowacji” pod patronatem Kuratorium Oświaty w Lublinie za wszechstronne i innowacyjne działania szkoła uzyskała główną nagrodę Grand Prix oraz wyróżnienia: w kategorii „Szkoła – Lider Innowacji” I wyróżnienie, w kategorii „Dyrektor – Lider Innowacji” I wyróżnienie, w kategorii „Innowacyjna Inicjatywa” I wyróżnienie oraz w kategorii „Innowacyjna Biblioteka” tytuł lidera. Z Powiatowego Gimnazjum w każdym semestrze 7 osób nagradzanych jest Stypendium Starosty, 2 osoby otrzymują Stypendium Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajski, a jedna osoba jest stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

stypendia3 

Wczoraj Stypendium Starosty w wysokości 200 zł za wyniki w nauce otrzymali uczniowie LO im. ONZ: Ignacy Tarski IIi, Mateusz Piętak IIIJ, Katarzyna Sołoducha IIA, Agata Wnuk III D, Katarzyna Paluch IIH, Aleksandra Stańczyk IIIi, Karol Momot IIIJ, Katarzyna Małyszek IC, Martyna Dmitroca IC, Ewelina Komosa IC, Anita Jeleń IG, Agnieszka Maciocha IJ, Dominika Zdzioch IJ, Konrad Kozyra IIIB, Aleksander Michoński IIIB, Sylwia Matysiak IIIC, Katarzyna Sadowy IIIE, Diana Kida IIIG, Wiktoria Hamouda IIIi. Za wyniki sportowe stypendium otrzymał Mateusz Kowal IIB.

Z Gimnazjum Powiatowego za wyniki w nauce stypendium otrzymali: Piotr Łaba IgA, Szymon Krzesiński IgA, Ewa Król IgA, Martyna Koman IIA. Za wyniki sportowe stypendium przyznano Wiktorii Hałce IIIA.

 stypendia4

Za zdobycie tytułu laureata w konkursach kuratoryjnych Stypendium Starosty otrzymali także:

– z LO im. ONZ – Dominika Pietruczyk IA laureatka Konkursu z Matematyki, Kacper Piastowicz IB laureat Konkursu z Matematyki i Fizyki, Karolina Torba IB laureatka Konkursu z Fizyki, Maciej Wawryniuk IB laureat Konkursu z Matematyki, Jakub Zwolak IB laureat Konkursu z Języka Angielskiego, Monika Gąbka IC laureatka Konkursu z Języka Rosyjskiego, Magdalena Król IE laureatka Konkursu z Języka Polskiego, Maciej Skromak IE laureat Konkursu z Języka Angielskiego, Aleksandra Bełz IF laureatka Konkursu z Historii, Karolina Kurys IJ laureatka Konkursu z Matematyki, Eliza Marzec IJ laureatka Konkursu z Chemii;

– z Powiatowego Gimnazjum – Kacper Staroń IgA laureat Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego, Marcin Różański IgB laureat Konkursu Kuratoryjnego z Języka Angielskiego.

stypendia5