...
Loga Fundusze Europejskie

Sukces uczniów Budowlanki

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 12 lutego, 2014

olimpiada policyjna sukces zsbioUczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, już po raz kolejny, odnieśli sukces w „Olimpiadzie Policyjnej”.

Komisja konkursowa Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zakwalifikowała siedmioro uczniów ZSBiO do II etapu, w którym młodzież rozwiązywała test wiedzy, składający się z 80 pytań, o bardzo szerokim zakresie tematycznym. Młodzież musiała się wykazać znajomością: Kodeksu karnego, Ustawy o Policji, Kodeksu wykroczeń, wybranych uchwał Rady Ministrów oraz wiedzy ogólnej dotyczącej funkcjonowania współczesnego państwa. Do ogólnopolskich zmagań stanęło ponad 170 maturzystów.

Do finału centralnego mogło zakwalifikować się tylko 30 uczestników. Wśród finalistów II stopnia Olimpiady znalazło się czterech uczniów Budowlanki: Paulina Pograniczna, Monika Borsuk, Edyta Chytrosz i Piotr Łysiak.
Młodzież do „Olimpiady Policyjnej” od lat przygotowują nauczyciel wiedzy o społeczeństwie pan Tomasz Karolczak oraz nauczyciel wychowania fizycznego pan Eugeniusz Popek, przygotowujący do egzaminu sprawnościowego.

Laureat i Finaliści „Olimpiady Policyjnej” zostaną przyjęci na wybrany przez nich kierunek studiów pierwszego stopnia, realizowanych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie bez udziału w postępowaniu rekrutacyjnym.