...
Loga Fundusze Europejskie

„Szerokopasmowe” spotkania informacyjne w biłgorajskich gminach

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 30 września, 2014

W pierwszy październikowy poniedziałek (6.10.2014) rusza cykl „szerokopasmowych” spotkań informacyjnych w biłgorajskich gminach. Spotkania mające na celu przedstawienie mieszkańcom projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie” oraz zaprezentowanie korzyści płynących z korzystania z internetu odbędą się w Turobinie, Goraju, Frampolu, Tereszpolu, Józefowie, Aleksandrowie, Łukowej, Obszy, Tarnogrodzie, Księżpolu, Biszczy, Potoku Górnym oraz Biłgoraju.

Budowa lubelskiej sieci szerokopasmowej wystartowała w marcu br. To największe przedsięwzięcie telekomunikacyjne w historii regionu realizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Do końca lipca 2015 r. na Lubelszczyźnie powstanie sieć światłowodów o długości 2908 km. Dzięki realizacji projektu pod koniec przyszłego roku szybki internet szerokopasmowy powinien być dostępny w każdej gminie i objąć swoim zasięgiem 95 proc. lubelskich gospodarstw domowych.

Częścią projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie” jest kampania informacyjno-promocyjna obejmująca spotkania organizowane dla mieszkańców regionu. W ich trakcie Organizatorzy przedstawiają projekt powstającej na Lubelszczyźnie sieci szerokopasmowej, a także prezentują ciekawe sposoby wykorzystywania Internetu oraz technik cyfrowych w codziennym życiu. Cykl 213 otwartych i bezpłatnych spotkań informacyjnych rozpoczął się w sierpniu w powiecie chełmskim, we wrześniu był kontynuowany w powiatach bialskim, łukowskim, ryckim oraz puławskim, a już w październiku zawita do gmin biłgorajskich:

• 6 października (poniedziałek):
– Turobin, godz. 9.00, Urząd Gminy
– Goraj, godz. 11.30, Urząd Gminy
– Frampol, godz. 13.30, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury
• 7 października (wtorek):
– Tereszpol, godz. 9.00, Urząd Gminy
– Józefów, godz. 11.30, Urząd Miasta
– Aleksandrów, godz. 13.30, Urząd Gminy Aleksandrów
• 8 października (środa):
– Łukowa, godz. 9.00, Gminny Ośrodek Kultury
– Obsza, godz. 11.30, Urząd Gminy
– Tarnogród, godz. 13.30, Tarnogrodzki Ośrodek Kultury
• 9 października (czwartek):
– Księżpol, godz. 9.00, OSP w Księżpolu
– Biszcza, godz. 11.30, Urząd Gminy
– Potok Górny, godz. 13.30, Urząd Gminy Potok Górny
• 10 października (piątek)
– Biłgoraj, godz. 9.00, Biłgorajskie Centrum Kultury
– Biłgoraj, godz. 11.30, Urząd Gminy
Do końca czerwca przyszłego roku „szerokopasmowe” spotkania informacyjne zostaną przeprowadzone w każdej lubelskiej gminie.

Kontakt: Jacek Lipski, Biuro Prasowe Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej
– województwo lubelskie”, tel. 501 425 828, e-mail: jlipski@vena.lublin.pl .

Dodatkowe informacje o projekcie: budowa sieci szerokopasmowej w województwie lubelskim wchodzi w skład szerszego przedsięwzięcia jakim jest „Projekt Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej” (SSPW) wdrażany w ramach Programu Operacyjnego „Rozwój Polski Wschodniej”. Na Lubelszczyźnie projekt realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Więcej informacji na temat przebiegu kampanii oraz projektu znajdą Państwo na stronie www.szerokopasmowe.lubelskie.pl

*materiał informacyjny