...
Loga Fundusze Europejskie

Tenisiści zagrali o puchar starosty

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 26 sierpnia, 2014

tenisisci grali o puchar staristyOkoło 40 zawodniczek i zawodników rywalizowało w Józefowie w trzecim Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Starosty Powiatu Biłgorajskiego. To prawie dwukrotnie więcej niż w ubiegłorocznych zawodach.

Byli wśród nich nie tylko mieszkańcy Józefowa i okolic, ale także osoby, które wypoczywają na Roztoczu na wakacjach, na przykład z Sosnowca czy Zamościa. Zmagania tenisistów odbywały się w czterech kategoriach wiekowych, z podziałem na grupy męskie i żeńskie.

Wśród dziewcząt z klas I – III szkół podstawowych zwyciężyła Agnieszka Larwa, druga była Michalina Komanowska, a trzecia Martyna Wryszcz. W kategorii chłopców na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Litwin, na drugiej pozycji zawody ukończył Bartłomiej Witkowski, a na trzeciej Maksymilian Olekszyk. Wszyscy wymienieni reprezentowali Tarnogród.

Spośród dziewcząt ze starszych klas „podstawówek” najlepiej zaprezentowała się Eliza Muca z Zamościa, która w pokonanym polu zostawiła Faustynę Hułas i Weronikę Kamieniec z Tarnogrodu. Rywalizację chłopców zdominowali gospodarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Herkules”, którzy zajęli całe podium. Na jego najwyższym stopniu stanął Kamil Radymiak, drugie miejsce zajął Kacper Mielniczek, a trzecie Mikołaj Kraczek.

Turniej dla gimnazjalistek wygrała Patrycja Kielar z Sosnowca, wyprzedzając Marcelinę Bil z Tarnogrodu i Marcelinę Wilczyńską z Józefowa. Natomiast wśród gimnazjalistów zwyciężył Dawid Giełczyk, który pokonał Stanisława Szpindę. Obydwaj zawodnicy reprezentowali Józefów.

W najstarszej kategorii wiekowej triumfowała Alicja Muca, która wygrała z Alicją Kusak, zaś w męskiej rywalizacji pierwsze miejsce zajął Tomasz Jaworowski, drugie Jan Gargol, a trzecie Krzysztof Bazan.

Zawody zorganizowali UKS „Herkules”, działający przy szkole podstawowej w Józefowie i Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, które współfinansowało turniej. W ich imieniu puchary, nagrody i dyplomy wręczali prezes klubu Tomasz Kukiełka i radny Rady Powiatu Biłgorajskiego Ireneusz Wilczyński.

/UM Józefów/