...
Loga Fundusze Europejskie

Trwają VIII Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu o Puchar Starosty Biłgorajskiego

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 25 kwietnia, 2022

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemia Covid-19, d kalendarze sportowych imprez powiatu biłgorajskiego wróciły Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu o Puchar Starosty Biłgorajskiego. Wydarzenie z udziałem dzieci i młodzieży odbywa się na Krytej Pływalni przy ZSBiO w Biłgoraju. W dzisiejszych zawodach udział bierze ponad 250 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych i średnich. Organizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Biłgoraju i Rekreacyjno – Wypoczynkowy Klub Sportowy „SPARTA” w Biłgoraju.

zawody plywackie 2022
W zawodach mogą uczestniczyć dzieci zamieszkałe na terenie powiatu biłgorajskiego. Uczestnicy zawodów są podzieleni na dwie oddzielne grupy. Pierwsza z nich to dzieci, które nie uczyły się pływać w klubie pływackim (nietrenujące), druga grupa to dzieci które na takie zajęcia uczęszczały (trenujące).

zawody plywackie 2022 1
Mistrzostwa otworzył oficjalnie starosta Andrzej Szarlip, życzył on uczestnikom powodzenia i jak najlepszych wyników. Mówił także o planach samorządu powiatowego odnośnie remontu krytej pływalni. -Już część środków na modernizację tego obiektu mamy, wg szacunków całość ma kosztować około 30 mln zł. Chcemy by ten obiekt przystawał do obecnych czasów, by dzieci, młodzież i osoby dorosłe mogły z niego korzystać w komfortowych warunkach – podkreślał.