...
Loga Fundusze Europejskie

Uczennica ZSZiO w Biłgoraju stypendystką „Lubelskiej kuźni talentów 2016-2019”

Kategoria: Aktualności 2018 Opublikowano: 9 stycznia, 2018

uczennicaKinga Nowikiewicz, uczennica klasy IV Technikum Odzieżowego w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju otrzymała stypendium w ramach programu „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019”. Kinga jest finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce z przedmiotów zawodowych. Wiedza zdobyta w szkole pomaga Kindze w rozwijaniu pasji, którą jest projektowanie i szycie odzieży, zarówno dla siebie, jak i dla innych. Jej wysokie osiągnięcia w nauce, rozwijanie umiejętności i zdolności przyniosły sukces oraz satysfakcję, ale także stały się inspiracją dla innych.

Program stypendialny „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019″ skierowany jest do uczniów z województwa Lubelskiego szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych. Stypendium wynosi 400 zł miesięcznie i przyznawane jest na okres 10 miesięcy danego roku szkolnego (od września do czerwca). Aby zostać stypendystą należało uzyskać najwyższą punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym oraz spełnić kryteria wymagane w regulaminie.

Gratulujemy Kindze osiągnięcia i życzymy, żeby otrzymane stypendium stało się dodatkową zachętą do podejmowania nowych wyzwań i osiągania kolejnych sukcesów.