...
Loga Fundusze Europejskie

Uczennice ONZ-etu finalistkami konkursu graficznego

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 1 lutego, 2019

Konkurs Olsztyn 1
Aleksandra Farion i Julia Kudełka uczennice klasy III o profilu graficznym I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju zostały finalistkami IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Aleksandra Farion przygotowała pracę pod tytułem „Fascynacja barwą”, natomiast Julia Kudełka „W świecie sztuki”. Uczennice wykonały prace w grafice wektorowej.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych, a jego głównym celem było inspirowanie młodych twórców do rozwijania umiejętności plastycznych, podejmowania kreatywnych i odważnych decyzji twórczych oraz promowanie utalentowanej młodzieży, wrażliwej estetycznie i aktywnej twórczo.

Komisja konkursowa w składzie: dr hab. Wioletta Jaskólska, prof. UWM, dr hab. Antoni Grzybek, prof. UWM i mgr Maciej Łojewski oceniła 155 prac plastycznych, zarówno malarskich, jak i graficznych, które zostały nadesłane z całej Polski.

Termin wystawy pokonkursowej planowany jest na drugą połowę marca 2019 roku w galerii „Przepompownia” Instytutu Sztuk Pięknych w Olsztynie. Uczennice przygotowały prace pod kierunkiem pani Anny Dobraczyńskiej, nauczyciela grafiki komputerowej.