...
Loga Fundusze Europejskie

Uczniowie LO im. ONZ i Powiatowego Gimnazjum finalistami LII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 5 czerwca, 2014

konkurs marynistycznymW dniach 30 maja – 1 czerwca 2014 r. w Pucku odbył się finał centralny LII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej „Polska Marynarka Wojenna, a Historia Wybrzeża Polskiego” organizowanego przez Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Do finału zakwalifikowało się 16 zespołów z całej Polski.

Województwo lubelskie reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju, którzy wygrali eliminacje wojewódzkie. W kategorii gimnazjów szkołę reprezentowali: Paulina Dybiak i Eliasz Hułas z klasy II g B, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: Martyna Okoń z klasy I E i Jakub Pojasek z klasy I G.

Zawodnicy startowali w pięciu konkurencjach: test wiedzy teoretycznej, pływanie na czas, strzelanie z karabinka pneumatycznego, rzut rzutką ratowniczą i wiązanie węzłów żeglarskich. Uzyskane wyniki pozwoliły na odnotowanie sukcesu indywidualnego i drużynowego. Drużyna gimnazjum zajęła V miejsce w klasyfikacji zespołowej szkół gimnazjalnych, a drużyna liceum uplasowała się na VI miejscu w klasyfikacji zespołowej szkół ponadgimnazjalnych. Duży sukces odniósł Jakub Pojasek z LO im. ONZ, który zajął III miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Uczniowie otrzymali: medale, puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Dużą atrakcją dla uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Morskiej była wycieczka do wojskowej jednostki specjalnej FORMOZA w Gdyni połączona z pokazem uzbrojenia, prezentacją historii i zajęciami na strzelnicy. Do konkursu uczniów przygotowali mgr Krzysztof Litwiniuk i mgr Wojciech Skrok.

/H.O./