...
Loga Fundusze Europejskie

Filmowy sukces uczniów LO im. ONZ w Biłgoraju w Ogólnopolskim Konkursie na film promujący zasady savoir vivre’u 'Od ignoranta do eleganta’

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 10 czerwca, 2014

zoom2Zespół filmowy ZOOM2 z LO im. ONZ w Biłgoraju w składzie: Michał Dolina, Michał Jamroz, Miłosz Lipiński, Mateusz Małek, Magdalena Małyszek oraz Paweł Zych, pracujący pod opieką pani Anny Dobraczyńskiej, zdobył II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na film promujący zasady savoir vivre’u „Od ignoranta do eleganta”. Konkurs zorganizował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Celem konkursu było promowanie wśród młodzieży zasad dobrego wychowania, kształtowanie kultury osobistej i kultury języka oraz motywowanie i zachęcenie młodych ludzi do wykorzystania technologii multimedialnych w działalności artystycznej.

Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu krótkometrażowego filmu promującego zasady savoir-vivre’u (przykładowe tematy: kultura dnia codziennego, ubiór, makijaż, higiena, zachowanie przy stole i w miejscach publicznych, netykieta, kontakty damsko-męskie).

Uczniowie LO im. ONZ przygotowali piosenkę w stylu rap, do której sami napisali słowa i muzykę oraz nagrali teledysk. W filmie, w sposób humorystyczny zaprezentowali scenki z życia ignoranta i eleganta, czyli dwóch młodych ludzi, którzy w tych samych sytuacjach życiowych prezentują zupełnie inne postawy. Film spotkał się z uznaniem jury. Uczniowie zostali zaproszeni na galę finałową, która odbyła się 6 czerwca 2014 roku w Kleszczowie. Podczas uroczystości zgromadzeni goście mogli obejrzeć wszystkie nagrodzone filmy, scenki kabaretowe dotyczące właściwego zachowania się oraz występy grup tanecznych. Wartość i ważność zasad savoir vivre’u podkreślił jeden z głównych jurorów konkursu, trener etykiety i protokołu dyplomatycznego – pan Zbigniew Zieliński,który zaapelował do młodych ludzi, aby o kulturę i jakość życia dbali na co dzień.

Po uroczystości uczniowie obejrzeli nowoczesny kompleks Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Solparku w Kleszczowie. W drodze powrotnej z tarasu widokowego mieli możliwość obserwowania z bliska największego w Polsce wyrobiska węgla brunatnego w pobliżu kopalni Bełchatów, gdzie wkrótce powstanie największe i najgłębsze jezioro w naszym kraju. Wartościową atrakcją było także zwiedzanie bardzo dobrze zachowanych ruin zamku Krzyżtopór w Ujeździe, największej (przed powstaniem Wersalu) budowli pałacowej w Europie.

/AD/