...
Loga Fundusze Europejskie

Uczniowie oddali krew

Kategoria: Aktualności Opublikowano: 24 października, 2023

70 młodych ludzi, uczniów trzech biłgorajskich szkół ZSZiO, ZSBiO oraz I LO im. ONZ zgłosiło się na terenową akcję poboru krwi. Odbyła się ona w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. W akcję włączyli się również mieszkańcy miasta Biłgoraj.

Dar krwi to jeden z najcenniejszych darów jakie można przekazać. Na krew i leki krwiopochodne czekają osoby walczące o życie i zdrowie w naszych szpitalach. Krwi nie da się wyprodukować, nie można jej kupić. Oddać może ja zdrowy organizm, dla którego nie jest to szczególne wyzwanie.

Postawa uczniów trzech szkół średnich z Biłgoraja i ich nauczycieli zasługuje na uznanie. Honorowe krwiodawstwo rozwinięte jest także wśród uczniów biłgorajskiego „Elektryka”, którzy honorowo krew oddali trzy tygodnie temu, podczas akcji organizowanej w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej.

Krew oddać może każda, zdrowa pełnoletnia osoba, która ważny minimum 50 kg, nie chorowała w ostatnim czasie i nie przechodziła zabiegów operacyjnych.

Akcje w biłgorajskich szkołach średnich odbywają się co jakiś czas, przypominamy, że raz w miesiącu, w ostatni czwartek miesiąca kawią podzielić się można podczas terenowych akcji organizowanych dla powiatu biłgorajskiego w Komendzie Powiatowej PSP w Biłgoraju.