...
Loga Fundusze Europejskie

Uczniowie trzech szkół z powiatu biłgorajskiego awansowali do wojewódzkiego etapu olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 21 grudnia, 2021

Szkolny etap olimpiady odbył się pod koniec listopada przez internet. Do kolejnej tury konkursu zakwalifikowała się młodzież z dwudziestu szkół w regionie. W etapie wojewódzkim wezmą udział między innymi uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu. O awans do finału powalczą w trzyosobowych zespołach, reprezentujących szkoły. Uczniowie w styczniu rozwiążą test, który zdecyduje, kto będzie reprezentował województwo lubelskie w ogólnopolskim finale konkursu.

Olimpiada to część „Lekcji z ZUS”, edukacyjnego projektu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Daje on młodym ludziom wiedzę o prawach i obowiązkach wynikających z ubezpieczeń – o zasiłkach, ubezpieczeniach, emeryturach i prowadzeniu własnej firmy. Laureaci olimpiady mogą liczyć na indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni i nagrody rzeczowe. Tytuł laureata lub finalisty olimpiady zwalnia też uczniów z części pisemnej egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości.

W tegorocznej edycji olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” wzięło udział prawie 35 tys. uczniów z 947 szkół w Polsce. Więcej o projekcie na stronie www.zus.pl/edukacja i na stronie olimpiady na Facebooku.