...
Loga Fundusze Europejskie

W szkołach powiatu biłgorajskiego zainaugurowano nowy rok szkolny

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 2 września, 2019

rok szkolny 2019 2020Uroczysty apel połączony z wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu narodowego, rozpoczął w szkołach Powiatu Biłgorajskiego nowy rok szkolny 2019/2020. Naukę rozpoczęło łącznie blisko 4 100 uczniów. W tym w klasach pierwszych 905 po szkole podstawowej i 841 po gimnazjum.

Do dyrektorów, grona pedagogicznego, pracowników szkoły i uczniów, okolicznościowy list skierował Starosta Biłgorajki.

Andrzej Szarlip zwrócił w nim uwagę uczniów, że zakończył się czas wakacyjnego odpoczynku, a pierwszy szkolny dzwonek zaprasza do systematycznej nauki, zdobywania umiejętności i wiedzy. -Niech każdy z Was młodzi przyjaciele niezależnie od etapu swej edukacji przykłada się do nauki sumienie i dobrze wykorzystuje czas odmierzany szkolnym dzwonkiem – napisał Starosta.

Nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi szkół życzył codzienny trud, wytrwałość, zapał i radość z wykonywanej pracy przekładały się na wyniki edukacyjno – wychowawcze  uczniów.

Władze Powiatu Biłgorajskiego przypominają także, iż uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w szkołach Powiatu Biłgorajskiego połączone z Narodowym Czytaniem, odbędzie się 9 września 2019 roku, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Początek o godzinie 9:00.