...
Loga Fundusze Europejskie

W ZSZiO otwarto dziś nowoczesną klasopracownię kelnersko – gastronomiczną

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 31 marca, 2022

Warta około 100 tys. zł nowoczesną klasopracownię kelnersko – gastronomiczną otwarto dziś w ZSZiO w Biłgoraju. Zadanie zrealizowane zostało przy wsparciu środków unijnych w ramach realizowanego przez powiat biłgorajski projektu „Wysokie kompetencje pewna przyszłość zawodowa uczniów szkół zawodowych powiatu biłgorajskiego”. W nowej klasopracowni kształcą się przede wszystkim uczniowie Technikum Usług Kelnerskich, ale uczyć się będą także uczniowie w zawodzie kucharz oraz uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

zszio klasopracownia kelnerska 1
-Zależy na jak najlepszym i kompleksowym kształceniu młodzieży, stąd stawiamy na oświatę od lat. Dziś otworzyliśmy nowoczesną klasopracownię kelnerską. Jak widać to wyposażenie jest na bardzo wysokim poziomie, tak, by kształcenie uczniowie w momencie opuszczenia murów szkoły byli konkurencyjni na rynku pracy i z odpowiednią wiedzą parktyczną i teoretyczną mogli podejmować obowiązki zawodowe. Z unijnych środków otrzymanych za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu „Wysokie kompetencje pewna przyszłość zawodowa uczniów szkół zawodowych powiatu biłgorajskiego”, na wyposażenie klasopracowni kelnerskiej wydatkowych zostało 60 tys. zł. Jesteśmy przekonani, że nasze działania przyczynią się do jakościowego podniesienia kształcenia zawodowego
– zaznacza starosta Andrzej Szarlip.

zszio klasopracownia kelnerska 4
W uroczystym otwarciu nowej klasopracowni uczestniczyli obok dyrektora ZSZiO oraz pracowników placówki i uczniów także poseł Beata Strzałka, starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i Łukasz Pracoń kierownik Biura Organizacji i Administracji Starosta Powiatowego w Biłgoraju oraz Marta Syty koordynator szkolny projektu „Wysokie kompetencje pewna przyszłość zawodowa uczniów szkół zawodowych powiatu biłgorajskiego”.

Więcej informacji o projekcie znajdą tańśtwo >>TUTAJ<<

zszio klasopracownia kelnerska 5