...
Loga Fundusze Europejskie

W ZSZiO w Biłgoraju na uczniów czeka nowa klasopracownia informatyczno – językowa

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 16 kwietnia, 2021

Wyposażona przy wsparciu sponsorów i pomocy Rady Rodziców nowa klasopracownia informatyczno – językowa czeka na uczniów. Znajduje się w niej w niej kilkanaście stanowisk komputerowych, wyposażonych w specjalistyczne oprogramowanie oraz słuchawki. Do tego jest rzutnik z ekranem i stanowisko pracy nauczyciela. Obecnie sala wykorzystywana jest do nauki zdalnej. Jak tylko wróci nauka stacjonarna, wykorzystywana będzie podczas zajęć.

-Uruchomiliśmy nowoczesną pracownię językową i informatyczną. Do realizacji tego zadania przymierzaliśmy się od pewnego czasu. Znajomość języków obcych i przynajmniej podstaw informatyki potrzebna jest w każdej klasie i niemal na każdym etapie naszego życia – zaznacza dyrektor ZSZiO w Biłgoraju, Adam Balicki. W szkole jest w tej chwili ponad 800 uczniów. Na wyposażenie klasopracowni, placówce udało się pozyskać wsparcie ze strony Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej oraz Firmy Model Opakowania. Inwestycję wsparła także Rada Rodziców.

Pracownia opiera się na sprzęcie komputerowym i specjalnych programach do nauczania języków obcych. -Program umożliwia nam podział uczniów na mniejsze grupy, rozmowę nauczyciela z grupa uczniów czy poszczególnym uczniem. Możemy udostępnić na komputery uczniów dźwięk i obraz, swój ekran nauczycielowi i reszcie klasy prezentować może także uczeń. Do tego dochodzi funkcja trenera wymowy, narzędzia oceny, zadania dodatkowe jak quizy, ankiety, testy czy egzaminy ustne. Przy każdym ze stanowisk są odpowiednie słuchawki, które pozwalają na lepszą pracę. Do tego dochodzi stanowisko nauczyciela, który koordynuje i prowadzi prace – wyjaśnia nauczyciel Piotr Paluch.

-Tego typu rozwiązania techniczne są nie tylko znaczącą pomocą w procesie edukacji, ale i są naturalnym środowiskiem uczniów, którzy korzystają z rozwiązań multimedialnych na co dzień. Więc łączymy naukę z nowinkami, któe są im bliskie – dodaje nauczyciel, Joanna Dubaj. Jak podkreśla, program i odpowiednie stanowiska, pozwalają także na indywidualizację pracy z uczniem i wychwytywanie błędów oraz pomoc w nadrabianiu zaległości.

Źródło: bilgoraj.com.pl