...
Loga Fundusze Europejskie

Weronika Osuch laureatką XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku gastronomia

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 3 czerwca, 2022

W dniach 27 – 28 maja 2022 roku, w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się etap centralny XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju. Patronuje mu Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Olimpiada, przeprowadzana jest w trzech etapach. Pierwszym jest etap szkolnym (październik), drugim etap okręgowym (kwiecień) i trzecim etap centralnym (maj). Uczennicy Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących gratulujemy sukcesu.

weronika osuch
W tegorocznym finale brali uczniowie szkół średnich z całej Polski, rywalizowali w 11 blokach tematycznych. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju reprezentowała uczennica Weronika Osuch z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych  w bloku tematycznym gastronomia.

Etap centralny olimpiady składał się z dwóch części: teoretycznej, w której uczestnicy rozwiązywali test mający 60 pytań oraz części praktycznej, gdzie uczestnicy musieli rozwiązać trzy zadania praktyczne.

Po zmaganiach  finałowych  Weronika znalazła się w „dziesiątce” najlepszych w bloku gastronomia i otrzymała tytuł laureata XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku gastronomia.

Uczennicę do Olimpiady przygotowywały Anna Brodaczewska i Iwona Szeptuch nauczyciele przedmiotów zawodowych w ZSZiO w Biłgoraju. Patronem medialnym XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych była Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a organizatorem zmagań Komitet Główny OWiUR przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.