...
Loga Fundusze Europejskie

Wizyta byłego ministra w Osuchach

Kategoria: Aktualności 2024 Opublikowano: 6 czerwca, 2024

Od złożenia kwiatów, zapalenia zniczy i oddania czci żołnierzom, którzy zginęli pod Osuchami w czerwcu 1944 roku rozpoczęła się wizyta byłego szefa MSWiA, Mariusza Kamińskiego.

Były minister spraw wewnętrznych i administracji odwiedził także powstające Muzeum Partyzantów Polskich Osuchy 44. O powstającej inwestycji, planach na przyszłość i godnym upamiętnieniu żołnierzy walczących pod Osuchami mówiła wicestarosta Beata Małgorzata Strzałka oraz dyrektor GOK w łukowej Wiesława Kubów. Podczas wizyty obecny był także radny Sejmiku Województwa Lubelskiego – Michał Mulawa.

Realizowana inwestycja, to warty prawie 13 mln zł projekt „Przebudowy i rozbudowy budynku dawnej szkoły w Osuchach na potrzeby utworzenia Oddziału Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Osuchach”. Inwestycja współfinansowana jest ze środków rządowych.

8 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, 2,3 mln zł to wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powiat z własnego budżetu wyłożył 2,5 mln zł.