...
Loga Fundusze Europejskie

Władze powiatu przekazały w użyczenie, biłgorajskiemu szpitalowi, nowy respirator

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 9 grudnia, 2021

Nowy respirator został przekazany w użyczenie przez władze powiatu, biłgorajskiemu szpitalowi. Urządzenie zostało pozyskane z Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu. Respirator jest jednym z podstawowych urządzeń ratujących życie tych chorych na Covid-19, którzy przechodzą zakażenie bardzo ciężko. Przekazania dokonali starosta Andrzej Szarlip, wicestarosta Tomasz Rogala, członkowie Zarządu Powiatu Maria Gałka i Andrzej Łagożny oraz Przewodniczący Rady Powiatu Marian Kurzyna.

respirator uzyczenie 1
-Ten respirator pozwoli w pewnym sensie na to, żeby funkcjonowanie Oddziału Zakaźnego było bezpieczniejsze jeśli chodzi o pacjentów. To zupełnie nowe Urządzenie, które do zamojskiego Pogotowia Ratunkowego trafiło z Agencji Rezerw Materiałowych. W związku z tym, iż urządzenia, które obecnie Pogotowie ratunkowe w Zamościu posiada w pełni zabezpieczają jego właściwe funkcjonowanie, to zwróciliśmy się z prośbą o nieodpłatne przekazanie na rzecz mienia powiatu. Takie urządzenie dostaliśmy na własność i umową użyczenia przekazaliśmy szpitalowi w Biłgoraju
– mówi Tomasz Rogala wicestarosta biłgorajski i przewodniczący Rady Społecznej Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu.

respirator uzyczenie 2
Umowa użyczenia obowiązywać będzie – z możliwością przedłużenia – do końca 2022 roku. respirator pozostaje przy tym własnością powiatu biłgorajskiego. Sprzęt ze Starostwa Powiatowego odebrali syndyk Leszek Jarosz i Tomasz Kwiatkowski, dyrektor szpitala w Biłgoraju.

respirator uzyczenie 3
Jak podkreślał wicestarosta Tomasz Rogala, przekazany respirator jest urządzeniem mobilnym, które służyć może zarówno na szpitalnych oddziałach jak i podczas transportu chorego. -To bardzo istotne urządzenie w procesie leczenia. Służy ono do prowadzenia sztucznego oddechu za pomocą tlenu, bądź skondensowanego powietrza. Urządzenie ma możliwość funkcjonowania jako respirator transportowy, więc może być używany na różnych oddziałach, czy też podczas przewożenia pacjenta miedzy szpitalnymi oddziałami czy też podczas transportu karetką pacjenta z jednej placówki do drugiej. Dysponowaliśmy trzema respiratorami, ten będzie czwarty. Wiadomo, że obciążenie takich urządzeń w dobie pandemii jest duże one też muszą być konserwowane i przechodzić okresowe badania. Wiec użyczone urządzenie wykorzystywane i będzie bardzo użyteczny, zarówno dla pacjentów covidowych jak i dla pacjentów po ciężkich urazach czy pacjentów po zawałach i z neurologicznymi problemami. Respiratorów używamy na wszystkich oddziałach – podkreśla dyrektor Tomasz Kwiatkowski.