...
Loga Fundusze Europejskie

Z wizytą u pielgrzymów

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 9 sierpnia, 2014

staszowmNa apelu w Staszowie z pielgrzymami grupy biłgorajskiej spotkał się Starosta Biłgorajski. -Bardzo się cieszę, że mogę na półmetku waszego pielgrzymowania do tronu Jasnogórskiej Matki spotkać się i modlić się z Wami w tej staszowskiej świątyni, która przecież tak bardzo związana jest z pielgrzymką naszej diecezji na Jasną Górę – mówił Marian Tokarski.

4 sierpnia 2014 roku, z Biłgoraja wyruszyli pielgrzymi z Powiatu Biłgorajskiego w ramach Piesze Pielgrzymki Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej na Jasną Górę. Kilkaset osób pielgrzymuje w tzw. grupie biłgorajskiej obejmującej dekanaty Biłgoraj Północ i Południe, Józefów i Tarnogród.

Tradycyjnie już do Staszowa do pielgrzymów przyjeżdża gospodarz Powiatu. -Bardzo się cieszę, że co roku z Biłgoraja wyrusza liczna grupa pielgrzymów reprezentujących nasz Powiat, by podejmując trud drogi pokłonić się także w naszym imieniu Jasnogórskiej Królowej Polski. Bardzo serdecznie dziękuję za wsze świadectwo wiary i kultury na pielgrzymim szlaku – podkreślał Przewodniczący Zarządu Powiatu.

Starosta przekazał pątnikom słodycze.