...
Loga Fundusze Europejskie

ZDP z nową koparko – ładowarką

Kategoria: Aktualności 2020 Opublikowano: 17 grudnia, 2020

         We wtorek 15 grudnia 2020 roku w bazie ZDP w Tarnogrodzie odbyło się przekazanie nowej koparko – ładowarki CASE 695 ST zakupionej przez  Zarząd Dróg Powiatowych.  Koparko – ładowarka posiada  napęd na obie osie, wielozadaniową łyżkę ładowarkową, łyżkę koparkową i łyżkę skarpową hydrauliczną.

               We wtorek 15 grudnia 2020 roku w bazie ZDP w Tarnogrodzie odbyło się przekazanie nowej koparko – ładowarki CASE 695 ST zakupionej przez  Zarząd Dróg Powiatowych.  Koparko – ładowarka posiada  napęd na obie osie, wielozadaniową łyżkę ładowarkową, łyżkę koparkową i łyżkę skarpową hydrauliczną.

       Wydatek inwestycyjny został  zaplanowany  w budżecie powiatu  w miesiącu wrześniu. Koszt zakupu sprzętu, którego wartość wyniosła 459 036 zł,  obejmuje także  przeglądy okresowe i naprawy gwarancyjne w okresie 4 lat od daty nabycia.
       Sprzęt będzie przyczyni się do bieżącego utrzymania dróg na terenie Obwodu Drogowego Nr 2 w Tarnogrodzie. Obwód Drogowy obejmuje ok. 250 km dróg na terenie gmin: Tarnogród, Obsza, Księżpol, Łukowa, Potok Górny i Biszcza. W razie potrzeby  może być również wykorzystywany na terenie  pozostałych obwodów drogowych .
       Koparko – ładowarka będzie służyła także do oczyszczania rowów przydrożnych, ścinania poboczy, robót zabezpieczających, załadunku i rozładunku materiałów drogowych.  Sprawniej będą podejmowane reakcje związane np.  z usuwaniem skutków  ulewnego deszczu, nagłych roztopów , osunięć skarp przy drogach.

Zakup sprzętu od lat był oczekiwany przez drogowców,  – zaznacza Tomasz Rogala wicestarosta biłgorajski – dlatego cieszę się, że wreszcie udało się go zrealizować. Chcemy nie tylko stale poprawiać stan naszych dróg, ale  również dbać o ich należyte utrzymanie – także od tego zależy bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Jesteśmy świadomi, że do tego potrzebne jest odpowiednie zaplecze techniczne a stare, wyeksploatowane maszyny nie są tak sprawne, oszczędne i wydajne jak nowe. Dlatego wierzę, że nowy sprzęt będzie efektywnie wykorzystywany przez kolejne lata  – podsumowuje.

 

{gallery}koparka/{/gallery}