...
Loga Fundusze Europejskie

Znamy laureatów powiatowego etapu III edycji Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 15 marca, 2022

Rozstrzygnięty został powiatowy etap III edycji Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Komisja konkursowa, przyznała nagrody w czterech kategoriach. Do dyplomów gratulacyjnych od starosty biłgorajskiego, dołączone zostały nagrody rzeczowe i upominki. Wręczenie nagród zaplanowano na 7 kwietnia 2022 roku.

konkurs na palme i pisanke 1
Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie organizuje Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną. W tym roku odbyła się trzecia edycja tego konkursu, którego celem jest upowszechnianie tradycji świątecznych i przekazywanie o nich wiedzy oraz budowanie integracji międzypokoleniowej, a także ocalenie od zapomnienia tego, co najpiękniejsze w naszej kulturze, a co związane jest z Wielkim Postem i Świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Konkurs odbywa się także na szczeblu powiatowym.

Komisja konkursowa w składzie Maria Gałka – przewodnicząca komisji, Małgorzata Liwosz-Rudy i Maria Marchewka-Skurzak – członkowie komisji oraz Anna Wachowicz – sekretarz komisji przyznała następujące nagrody:

I. Pisanka wielkanocna wykonana techniką tradycyjną:
– Katarzyna Zygmunt – Korytków Duży, gmina Biłgoraj;

II. Pisanka wielkanocna wykonana techniką współczesną:
– Danuta Płoucha – Biszcza, gmina Biszcza;

konkurs na palme i pisanke 4
III. Palma wielkanocna wykonana techniką tradycyjną:
– KGW Lipinianki – Lipiny Dolne, gmina Potok Górny;

IV. Palma wielkanocna wykonana techniką współczesną:
– KGW Kukiełczanki – Tereszpol Kukiełki, gmina Tereszpol.

konkurs na palme i pisanke 5
Nagrodzeni otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez starostę biłgorajskiego oraz pamiątkowe dyplomy. Wręczanie nagród i podsumowanie konkursu nastąpi 7 kwietnia br., o godzinie 10:00 w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Biłgoraju.

konkurs na palme i pisanke 2
-Bardzo się cieszymy, że mimo trudnego czasu i wydarzeń na wschodzie naszego kraju oraz panującej jeszcze pandemii, tak wiele podmiotów wzięło udział w konkursie. Zachwycił nas kunszt i warsztat zgłoszonych prac, pieczołowitość i dbałość o detale oraz kreatywności i pomysłowość. Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili się do konkursy, gratulujemy laureatom etapu powiatowego, a wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnym etapie
– podkreśla Maria Gałka.