...
Loga Fundusze Europejskie

Życie zaczyna się po 60!

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 12 kwietnia, 2022

Klub Seniora „Seniorzy na Start-Powiat Biłgorajski”  realizuje program gdzie odbywają zajęcia dla osób po 60 roku życia dla mieszkańców miasta Biłgoraj. Głównym celem utworzenia Klubu Seniora „Seniorzy na Start-Powiat Biłgorajski” jest poprawa dostępności i jakości usług społecznych dla osób 60+.

klub seniora dzialanosc 1
Nasz Klub Seniora organizuje zajęcia dodatkowe, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Obecnie uczestnicy projektu ćwiczą swoje głosy, doskonalą rytmikę a także rozwijają umiejętności aktorskie i literackie na zajęciach artystycznych. Uczą się podstaw obsługi komputera, pracą z systemem operacyjnym a także korzystania z globalnej sieci czy obsługi poczty mailowej na zajęciach komputerowych. Doskonalą podstawy zdrowej kuchni, poznają nowe przepisy, przygotowują i degustują posiłki na zajęciach kulinarnych. Na zajęciach muzyko/filmoterapii seniorzy uczą się nowych sposobów relaksu przy muzyce oraz przeglądają filmy po których następuję dyskusja.

klub seniora dzialanosc 2
Dodatkowo w ramach projektu realizujemy usługi asystenckie wspierające osoby z niepełnosprawnościami w ich codziennym funkcjonowaniu świadczone w miejscu zamieszkania. Za uczestnikami również wyjazd do Teatru Muzycznego w Lublinie zrealizowana w ramach projektu „Seniorzy na Start-Powiat Biłgorajski” gdzie uczestnicy projektu mieli możliwość obejrzenia na żywo operetki „Zemsta nietoperza”. Wyjazd odbył się 2 kwietnia 2022 roku, w ramach której uczestnicy projektu mieli zapewniony przejazd, obiad, deser oraz bilety wstępu do teatru.

klub seniora dzialanosc 3
Przed nami spotkanie przedświąteczne, które odbędzie się 13 kwietnia 2022r. o godzinie 11:00 w Klubie Seniora ul. Komorowskiego 20 w Biłgoraju. Projekt Seniorzy na Start – Powiat Biłgorajski realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś priorytetowa 11 Włączenie społeczne, Działanie 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne.