...
Loga Fundusze Europejskie

Czas studniówek

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 13 stycznia, 2014

studniowka rcez 2014m11 stycznia 2014 roku, tegoroczni maturzyści szkół ponadgimnazjalnych dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Biłgoraju rozpoczeli sezon studniówkowy. „Na umowne 100 dni” przed maturą uczniowie bawili się na balach.

W sobotę, 11 styczniana studniówce bawili się uczniowie biłgorajskich szkół, tj. Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcacych. 18 stycznia swój bal mają uczniowie LO im. ONZ i Zespołu Szkół Budowlanych. Do maturzystów okolicznościowy adres wystosował Starosta Biłgorajski:

Szanowna Dyrekcjo!
Szanowne Grono Pedagogiczne!
Rodzice!
Drodzy maturzyści!
     Studniówka to tradycja wpisana w życie szkoły. Bal studniówkowy jest pierwszym ważnym balem w życiu każdego młodego człowieka, żaden inny nie będzie wiązał się z takimi emocjami. Dzisiejszym polonezem wkraczacie tanecznym krokiem w ostatnie tygodnie przygotowań do matury, ale przede wszystkim wkraczacie drodzy maturzyści, w dorosłość, czas odpowiedzialności za siebie i innych, czas wyborów i odpowiedzialnych decyzji oraz ponoszenia konsekwencji. Wkraczacie w dorosłość krokiem polskiego tańca narodowego, wyrażającego dumę z wieków tradycji i dokonań minionych pokoleń. Wpisujecie się tym samym w pokolenia tych, którzy w swym życiu budowali pomyślność naszej Ojczyzny.
      Do zadań jakie stawiać będzie przed wami dorosłe życie przygotowywaliście się przez lata nauki, zdobywanie wiedzy i kształtowanie charakterów. Przed Wami jeden z najważniejszych egzaminów – egzamin dojrzałości. Możecie liczyć na pomoc waszych nauczycieli i wsparcie rodziców – skorzystajcie z tego. Pamiętajcie, że sukces w dorosłym życiu można osiągnąć tylko własną pracą, wytrwałością w dążeniu do celu, ale także wiarą w to,
że najbardziej szalone marzenia, mogą się spełnić,

   Drodzy młodzi przyjaciele, chciałbym Wam życzyć spełnienia najskrytszych marzeń, zrealizowania wyznaczonych celów, a dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą jaką wybrać drogę, odnalezienia tej właściwej, takiej, która przyniesie zadowolenie i spełnienie. Nie zapominajcie skąd pochodzicie, byśmy mogli być z Was dumni. Dzisiejszego wieczoru bawcie się tak by wspomnienia z tej studniówki towarzyszyły wam zawsze.

Starosta Biłgorajski
Marian Tokarski