...
Loga Fundusze Europejskie

III Pielgrzymka Samorządowców i Sołtysów Powiatu Biłgorajskiego

Kategoria: Aktualności 2024 Opublikowano: 14 maja, 2024

III Pielgrzymka Samorządowców i Sołtysów Powiatu Biłgorajskiego do Górecka Kościelnego za nami!

12 maja br., odbyła się III Pielgrzymka Samorządowców i Sołtysów Powiatu Biłgorajskiego do Górecka Kościelnego. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięło udział około 200 osób, wspólnie modląc się w intencji samorządów powiatu i mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej.

Mszy Świętej w sanktuarium w Górecku Kościelnym przewodniczył biskup Mariusz Leszczyński, który w homilii podkreślił wagę dialogu, współpracy i budowania jedności. Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip zaakcentował wymiar duchowy pielgrzymki oraz jej rolę w integracji samorządowców i wypracowywaniu wspólnych planów na przyszłość.

Wśród uczestników pielgrzymki znaleźli się m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Marian Kurzyna, wicestarosta Beata Strzałka, członkowie Zarządu Powiatu, burmistrzowie, wójtowie, radni oraz sołtysi.

Wspólna modlitwa i integracja samorządowców to ważny krok w budowaniu silnej i prężnie rozwijającej się społeczności Ziemi Biłgorajskiej. Wydarzenie zakończyło się uroczystym posiłkiem, dając okazję do dalszych rozmów i wymiany doświadczeń.

Organizatorami pielgrzymki byli: powiat biłgorajski, gmina Józefów oraz parafia w Górecku Kościelnym.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu!