...
Loga Fundusze Europejskie

Kobiety coraz chętniej rodzą w biłgorajskim szpitalu

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 7 marca, 2014

porody bilgorajNarodziny dziecka są niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu każdego rodzica. Już sam okres wyczekiwania na jego przyjście na świat jest niezwykle emocjonujący – wypełnia go niepewność, lęk przed nową, nieznaną sytuacją, ale również nadzieja i wiara w bezpieczne rozwiązanie. Naturalnym jest, iż każdy rodzic pragnie, aby jego potomek spędził pierwsze chwile swojego życia w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu, dlatego też tuż przed planowanym rozwiązaniem warto zastanowić się jakie miejsce wybrać na jego narodziny. Spośród kilkunastu szpitali z oddziałami Położniczo-Ginekologicznymi, znajdującymi się na terenie województwa lubelskiego, szpital w Biłgoraju z roku na rok staje się miejscem coraz chętniej wybieranym przez przyszłe matki.

Od kilku lat w Polsce stopniowo maleje liczba urodzeń dzieci, cieszy nas więc fakt, iż każdego roku w naszym Oddziale Ginekologiczno-Położniczym pojawia się coraz więcej zadowolonych mam oraz ich nowonarodzonych pociech. W ciągu pierwszych dwóch miesięcy 2014 roku na świat przyszło 102 dzieci – 53 w styczniu i 49 w lutym., z czego osiemnaścioro to nowi mieszkańcy Biłgoraja, a osiemdziesięcioro czworo to dzieci zameldowane na terenie powiatu lub poza nim. Dla porównania w styczniu i lutym 2013 roku na świat przyszło 97 dzieci, natomiast w analogicznym okresie 2012 i 2011 roku urodziło się 86 i 84 dzieci. Z obliczeń wynika, że liczba urodzeń w naszym szpitalu wzrosła o ponad 20%. Biorąc pod uwagę tendencję zniżkową w całym kraju statystyki biłgorajskiego szpitala wyglądają optymistycznie. Wierzymy, że w najbliższych latach liczba ta jeszcze wzrośnie i mury naszego szpitala opuszczą kolejne młode mamy, które planując następne ciąże chętnie tu powrócą.
Cieszący się coraz większym zaufaniem i dobrą renomą Oddział Położniczo-Ginekologiczny przyciąga przyszłe mamy z terenu całego województwa. Jednymi z głównych powodów są m.in. domowy klimat zapewniający rodzącym oraz ich rodzinom pełną intymność i poczucie bezpieczeństwa oraz wyposażenie oddziału w niezbędny, nowoczesny i wysokiej jakości sprzęt i aparaturę medyczną: KTG, USG, fotele i łóżka ginekologiczne. Znajduje się tu pokój odwiedzin, punkt laktacyjny oraz sala do porodów rodzinnych, podczas których kobiecie może towarzyszyć mąż, partner lub inna bliska osoba. Od momentu porodu aż do dnia wypisu ze szpitala, matka i dziecko cały czas przebywają razem.

Zdając sobie sprawę jak ważna w tym okresie jest pomoc doświadczonych osób nasze położne uczą matkę w jaki sposób prawidłowo opiekować się maluszkiem. Do jej dyspozycji pozostają lekarze neonatolodzy, lekarze położnicy oraz pielęgniarki położne, którzy chętnie odpowiadają na nurtujące w tym okresie pytania. Pokazują jak prawidłowo karmić, opowiadają o alternatywnych metodach karmienia oraz diecie kobiety karmiącej. W razie konieczności zdiagnozują oraz pomogą rozwiązać problemy dotyczące laktacji. Nauczą, w jaki sposób łagodzić kolki, pomóc w zasypianiu i relaksacji dziecka. Ich wieloletnie doświadczenie, pomoc i zaangażowanie w wykonywaną pracę pomaga pacjentkom w pełni cieszyć się tymi niepowtarzalnymi chwilami.

Na terenie szpitala działa również bezpłatna Szkoła Rodzenia z cyklem wykładów poświęconych kobietom w ciąży, porodom i opiece poporodowej. Jeśli przyszli rodzice mają jakiekolwiek wątpliwości w każdej chwili istnieje również możliwość odwiedzenia naszego oddziału. Jego personel pomoże zainteresowanym w uzyskaniu szczegółowych informacji dotyczących porodu oraz miejsca, w którym przyjdzie im spędzić ten wyjątkowy dla każdej rodziny czas.

Blanka Koziara
ARION Szpitale sp. z o.o.