...
Loga Fundusze Europejskie

Ku czci św. Cecylii

Kategoria: Aktualności 2013 Opublikowano: 24 listopada, 2013

koncert cecylianskim24 listopada, w kościele św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbył się XVI Koncert Cecyliański Muzyki Chóralnej. Przed zebraną publicznością wystąpiło sześć chórów: z Biłgoraja, Goraja i Frampola. Władze Powiatu reprezentowała Małgorzata Liwosz – Rudy Sekretarz Powiatu.

Stało się już w Biłgoraju tradycją, że w okolicy wspomnienia św. Cecylii, chóry Ziemi Biłgorajskiej spotykają się na wspólnym koncercie, by oddać cześć swej patronce i uraczyć nas pięknem chóralnego śpiewu. Biłgorajscy chórzyści to miłośnicy śpiewu. Pomimo trudności dnia codziennego, obowiązków, zadań rodzinnych i zawodowych chętnie poświęcają wolne chwile na uczestnictwo w żmudnych próbach i koncertach. Śmiało można powiedzieć, że wzrośli w „pejzaż” świąt i uroczystości swych środowisk lokalnych czy parafii. Od lat kultywują pieczołowicie śpiew chóralny wyrażając piękno naszej tradycji i kultury.

W tegorocznej edycji Koncertu zaprezentowały się chóry: chór parafii pw. Św. Bartłomieja w Goraju, pod batutą Diany Adamskiej, chór mieszany parafii św. Jana Nepomucena oraz MGOK we Frampolu, którym dyryguje Anna Kajdzik, chór „CORDIS” parafii Świętej Trójcy i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju prowadzony przez Józefa Wajraka, chór „CANTATE DEO” parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju prowadzony przez Ireneusz Pietrzniak, chór parafii św. Jerzego pod dyrekcją Zbigniewa Bilińskiego i Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej „Echo”, z którym pracuje Paweł Stelmach. Na zakończenie wszystkie chóry odśpiewały hymn ku czci św. Cecyli.

Organizatorami Koncertów Cecyliański są Biłgorajskie Centrum Kultury i Towarzystwu Przyjaciół Chóru Męskiego Ziemi Biłgorajskiej „Echo”.