...
Loga Fundusze Europejskie

Lepsza woda na basenie

Kategoria: Aktualności 2011 Opublikowano: 10 sierpnia, 2011
basen_-_m
Trwają prace przy modernizacji instalacji uzdatniania wody w pływalni działającej przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Koszt to 519 tys. 516 zł. Zadanie finansuje Powiat Biłgorajski, który pozyskał na ten cel częściowo umarzalną pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w wysokości 415 tys. zł.
Wykonawcą jest, wyłoniona w drodze przetargu, firma Blanca Plus Sp. z o.o. z Woli Mrokowskiej. Dotychczasowa instalacja uzdatniania wody była już zużyta eksploatacyjnie i technologicznie. Basen mógł w każdej chwili zostać zamknięty. Ze względów bezpieczeństwa oraz jakości wody basenowej inwestycja taka była konieczna.
Obecnie przeprowadzana jest całkowita modernizacja instalacji obiegu uzdatniania wody basenowej, a więc stacji filtrów, układu pompowego oraz orurowania technologicznego. Dla basenu pływackiego przyjęto technologię uzdatniania wody opartą na procesach: koagulacja – filtracja – dezynfekcja. W ciągu roku przewidziano jedno zatrzymanie instalacji w celu wymiany wody, oczyszczenia niecek, konserwacji urządzeń technologicznych. To pozwoli na oszczędności, gdyż dotychczas takich wymian wody było kilka. Prace potrwają do końca sierpnia br.