...
Loga Fundusze Europejskie

Losy absolwentów Technikum Usług Fryzjerskich w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 4 marca, 2021
Technikum jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą uzyskać kwalifikacje zawodowe, zdobyć wykształcenie średnie a po ukończeniu szkoły podjąć pracę jako specjaliści w swoim zawodzie. Ważne, by w życiu robić to, co przynosi satysfakcję, a gdy jest to opłacalne zajęcie, można mówić o sukcesie. Profesjonalny fryzjer to zawód przyszłości. Nigdy nie zabraknie osób, które będą chciały skrócić włosy, zrobić sobie loki czy zaprezentować oryginalną fryzurę podczas ważnej uroczystości. Osoby, które z pasją podchodzą do wykonywanego zawodu są szczęśliwsze i łatwiej odnoszą sukcesy w tym, czym się zajmują.

Każdy  młody człowiek po ukończeniu edukacji musi się zmierzyć  z problemem  odnalezienia się na rynku pracy i zaplanowania swojej ścieżki zawodowej. W jaki sposób poradzili sobie nasi absolwenci technikum usług fryzjerskich, którzy postanowili związać swoją przyszłość z fryzjerstwem. Z informacji zebranych od naszych absolwentów dowiedzieliśmy się, że niektórzy z nich już prowadzą własne salony fryzjerskie, inni pracują u pracodawców fryzjerów, a jeszcze inni  zdobywają doświadczenie zawodowe na stażach.

Oto sylwetki niektórych z nich:

Absolwentki, które ukończyły szkołę w roku szkolnym 2017/2018
Aleksandra Wierzbowska: -Bezpośrednio po zakończeniu szkoły rozpoczęłam 3 miesięczny staż w salonie fryzjerskim w Rzeszowie. Zostałam tam zatrudniona i pracowałam 2 lata. Z czasem pracując na zatrudnieniu zobaczyłam, że klientom  podoba się to jak wykonuje usługi i że wracają do mnie. Zdobyłam tam wiele doświadczenia,  korzystałam ze szkoleń , kursów fryzjerskich oferowanych przez salon i nie tylko. Chciałam się doskonalić w tym co najbardziej lubię robić i co sprawia mi przyjemność. Od początku marzyłam o własnej działalności, po dwóch latach postanowiłam wrócić do miejscowości w której mieszkam i spróbować pracować na własną rękę. W październiku 2020 roku otworzyłam własny salon fryzjerski w miejscowości Łukowa „Salon Fryzjerski Ola”. Teraz wiem, że decyzja była jak najbardziej trafna. Idę do pracy z wielką przyjemnością, satysfakcją i wiem, że robię to co naprawdę lubię. Wiem także, że w tej branży trzeba się ciągle doskonalić i wyłapywać ciekawe nowości.

Wioleta Świst Margol: -Po zakończeniu szkoły rozpoczęłam pracę w salonie fryzjerskim w Obszy. Tam doskonaliłam swój warsztat pracy 2 lata. Jeździłam na szkolenia, byłam nawet na szkoleniu u Andrzeja Wierzbickiego we Wrocławiu. Staram się kilka razy do roku uczestniczyć w jakimś ciekawym szkoleniu związanym z branżą fryzjerską, która ciągle się rozwija i trzeba być na bieżąco z obowiązującymi trendami. We wrześniu 2020 roku postanowiłam otworzyć swój salon fryzjersko – kosmetyczny „Słowianki – salon urody” w miejscowości Zamch. Bardzo lubię swoją pracę, a najbardziej strzyżenia i upięcia.

Anna Draczuk Charkot: -Po ukończeniu  nauki w szkole w ZSZiO w Biłgoraju rozpoczęłam pracę w Rzeszowie w salonie fryzjerskim, miał być to półtoraroczny staż. Po 3 miesiącach zmieniłam zdanie i zrezygnowałam. Szkoliłam się na kursach i szkoleniach by uzyskać tytuł kolorysty. Chciałam pochłaniać coraz więcej umiejętności i wiedzy. Zatrudniłam się  w gabinecie fryzjersko kosmetycznym Ewa Kowal w Rzeszowie. Pracuje tam już 2 lata”. Tak opowiadała Ania o swojej pracy po ukończeniu szkoły.

technikum fryzjerskie zszio duze

Absolwenci kończący technikum usług fryzjerskich w roku szkolnym 2018/2019
Wlaź Adam: -Po ukończeniu szkoły zacząłem prace w salonie fryzjerskim w Tarnogrodzie. Pracowałem tam krótko, ze względów na obecny stan epidemiologiczny salon został zamknięty, ale to mnie nie zniechęciło do dalszej pracy. Obecnie zdobywam doświadczenie zawodowe, pracując w salonie fryzjerskim swojej siostry, także w Tarnogrodzie. Dodatkowo pasjonuję i  interesuje się wizażem, wykonując makijaże na różne okazję.

Moskal Alicja: -Zawsze wiązałam swoją przyszłość z zawodem fryzjera, chciałam iść dalej w to co sprawia mi przyjemność. Od niedawna  rozpoczęłam staż w salonie Hair Pola w Nowym Dworze Mazowieckim, bo tam się przeprowadziłam. W salonie pracuję z właścicielką, ona jest kolorystą, więc większość zabiegów to koloryzacje.  Mimo tego, że pracuję od niedawna, wykonuję już koloryzacje i wszystko z tym związane, robimy nanoplastię, modeluje włosy. Nie żałuję swojej decyzji, jak na razie jestem bardzo zadowolona i widzę, że dużo się tutaj nauczę.

Absolwenci kończący technikum usług fryzjerskich w roku szkolnym 2019/2020
Iza Lipińska: -Jestem asystentką fryzjera w salonie Duda Hair Desing w Warszawie, dostałam pracę pod koniec września 2020 roku. Na co dzień najwięcej pracuję z szefową zazwyczaj mamy dwie klientki w ciągu jednej godziny zazwyczaj przyjmujemy 5-6 klientek dziennie na kolor albo balayage, a gdy szefowa ma wole albo ma jakieś sesje, to pracuje z innymi fryzjerami.  Przyjmuje   już klientki na  pielęgnacje lub modelowanie włosów oraz wykonuje  zabieg nanoplasti. Praca daje mi duże możliwości rozwoju już teraz widzę jakie robię postępy i jak moja wiedza się poszerzyła po tych kilku miesiącach pracy. Chodzę do niej z wielką przyjemnością, mam także możliwość pracy ze sławnymi osobami min. (Anna Lewandowska, Katarzyna Zielińska, Małgorzata , Joanna Koroniewska, Ilona Ostrowska). Jestem bardzo zadowolona z tej pracy, mamy bardzo fajny zespół i od razu przyjęli mnie bardzo miło.

To zaangażowanie i ciężka praca pomogą Ci osiągnąć sukces, nawet jeśli skończysz tylko szkołę średnią. Zdobywanie doświadczenia i odpowiednie kursy oraz solidne przykładanie się do własnego rozwoju to dobry sposób na sukces zawodowy.

Źródło: bilgoraj.comj.pl