...
Loga Fundusze Europejskie

Mobilny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 5 marca, 2014

mobilny punkt informacyjnymMieszkańcy Powiatu Biłgorajskiego, którzy chcą realizować projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej mogli dziś w budynku Starostwa Powiatowego dowiedzieć się na miejscu, co trzeba zrobić, by te środki pozyskać i jak je rozliczyć. Porady były bezpłatne.

Dzisiaj w budynku Starostwa czynny był tak zwany Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Ekspert Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego był do dyspozycji zainteresowanych. -Celem Mobilnych Punktów Informacyjnych jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do informacji i wiedzy dotyczącej możliwości wsparcia różnych inicjatyw z funduszy Unii Europejskiej oraz pomoc w sprawnej realizacji projektów – wyjaśnia Katarzyna Zawiślak z Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Konsultanci pomagają w staraniach się o dofinansowanie, tj. podpowiadają z jakiego programu może skorzystać ubiegając się o dotacje na konkretne przedsięwzięcie, a także informują o warunkach, kryteriach i procedurach przyznawania środków. Podpowiedzą też jak realizować projekty zgodnie z unijnymi wymogami i jak je rozliczać.