...
Loga Fundusze Europejskie

O samorządzie wiedzą najwięcej

Kategoria: Aktualności 2013 Opublikowano: 16 stycznia, 2013

konk_samorz-mSześć osób zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, który odbędzie się 22 lutego w Lublinie. Eliminacje powiatowe odbyły się w poniedziałek, 14 stycznia w MDK w Biłgoraju. Organizatorem było Starostwo Powiatowe w Biłgoraju – Wydział Edukacji, które ufundowało nagrody dla zwycięzców oraz upominki dla wszystkich uczestników i opiekunów. Dwadzieścia osób ze szkół ponadgimnazjalnych położonych na terenie powiatu biłgorajskiego wzięło udział w eliminacjach powiatowych. Uczestnicy napisali test i po sprawdzeniu wyników przez komisję konkursową do dalszego etapu, wojewódzkiego, zakwalifikowano 6 osób. Byli to: Ewa Surmacz, Kacper Wojcieszko i Anna Blacha z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju; Łukasz Litwin z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju; Piotr Jakubas z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu; Adrian Klua z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie.

 

 

 

 

 

W skład komisji konkursowej weszli: Stanisław Schodziński Wicestarosta Biłgorajski – przewodniczący, Małgorzata Liwosz-Rudy Sekretarz Powiatu – wiceprzewodniczący, oraz członkowie Katarzyna Grudzińska – Bełżek Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego, Adam Olszta Radny Rady Powiatu w Biłgoraju, Ewa Kwiecińska prawnik w Starostwie oraz Piotr Szymanik nauczyciel historii w Miejskim Zespole Szkół w Biłgoraju.

 

Organizatorem Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym jest Zakład Samorządów i Polityki Lokalnej Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

 

Magdalena Szewczuk