...
Loga Fundusze Europejskie

Prahistoria i Średniowiecze w Regionie Biłgorajskim

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 29 lipca, 2019

prahistoria i średniowieczeW piątkowe popołudnie w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju odbyło się otwarcie wystawy „Prahistoria i Średniowiecze w Regionie Biłgorajskim” prezentującej niezwykle cenne artefakty pochodzące ze zbiorów własnych Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.

prahistoria i średniowiecze1Zebrani mogli podziwiać eksponaty dokumentujące działalność człowieka na terenie naszego regionu na przestrzeni epoki kamienia, brązu i żelaza aż do okresu wczesnego średniowiecza – unikalne znaleziska krzemienne z obozowisk nad rzeką Biała Łada z paleolitu, narzędzia z krzemienia, topory kamienne, ozdoby i narzędzia z epoki brązu czy skarb srebrnych monet rzymskich z I i II wieku naszej ery.

prahistoria i średniowiecze2Wernisaż połączony był z promocją najnowszego „Przewodnika po Biłgoraju”. To publikacja wydana w języku polskim i angielskim, zawierająca informacje dotyczące historii, zabytków, ciekawostek i specyfiki naszego miasta. Przewodnik nabyć można m. in. w budynku biłgorajskiego Muzeum oraz w Punkcie Informacji Kulturalnej i Turystycznej.

Na wernisażu w Muzeum obecni byli przedstawiciele władz samorządowych: etatowy członek Zarządu Powiatu Beata Strzałka, Przewodniczący Rady Powiatu Marian Kurzyna, , regionaliści, twórcy kultury, społecznicy, harcerze i mieszkańcy Powiatu Biłgorajskiego.