...
Loga Fundusze Europejskie

Puchar Starosty dla Włókniarza

Kategoria: Aktualności 2015 Opublikowano: 19 stycznia, 2015

Pierwsza drużyna z Włókniarza Frampol była najlepsza w tegorocznych XXIII Okręgowych Mistrzostwach w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Starosty Biłgorajskiego. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Tanwi Majdan Stary, trzecie z Aleksandrii Aleksandrów. Finały odbyły się w niedzielę, 18 stycznia, we Frampolu. Startowało 14 drużyn z terenu powiatu biłgorajskiego.

W sobotę, w hali sportowej przy Samorządowym Zespole Szkolnym we Frampolu,odbyły się eliminacje. Do niedzielnych rozgrywek przeszło 8 drużyn. Kolejne miejsca zajęli: IV Włókniarz Frampol II, V Victoria Łukowa, VI Orion Dereźnia, VII Orzeł Tereszpol, VIII Tur Turobin. Najlepszym zawodnikiem był Roman Myktyn z Aleksandrii, najlepszym bramkarzem Piotr Szmit z Włókniarza I, a królem strzelców został Rafał Swatowski Włókniarz I (strzelił 9 bramek). Wyróżniono także autora najładniejszej bramki. Został nim Przemysław Dycha z Włókniarza II. Statuetkę najładniejszej interwencji bramkarskiej otrzymał Tomasz Gromadzki z Tanwi, a tytuł najlepszego zawodnika młodego pokolenia przyznano Damianowi Zaniowi z Tanwi. Zawody sędziowali Piotr Burak, Andrzej Swacha i Marek Borowiński z OKS Zamość. Dwie najlepsze drużyny turnieju otrzymały awans do finałów okręgowych.

Reprezentujący samorząd powiatowy Jarosław Piskorski Wicestarosta Biłgorajski gratulował zwycięzcom:

To już cykliczna impreza sportowa tu we Frampolu. Gratuluję najlepszym drużynom. Dziękuję działaczom Włókniarza Frampol oraz sędziom za sprawną organizację i przeprowadzenie zawodów – mówił Wicestarosta.

Urząd Miasta Frampol reprezentował Burmistrz Tadeusz Niedźwiecki, który również gratulował drużynom dobrych miejsc, tym bardziej, że najlepsza okazała się drużyna z Frampola.

Powiat Biłgorajski ufundował nagrody w turnieju. Sponsorami byli także: Burmistrz Frampola oraz Krzysztof Doliński, Kazimierz Ordecki i firma Maawsport. Najlepsze drużyny otrzymały puchary, piłki, zamrażacze i znaczniki. Były także statuetki i ubrania sportowe.

Galeria