...
Loga Fundusze Europejskie

Ratujmy naszą Ziemię

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 12 marca, 2021
Ratujmy naszą Ziemię – to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się w drugim tygodniu marca 2021 roku, w Galerii I Piętro Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. W imieniu Dyrektor MDK Iwony Pawlos, wystawę otworzyła Joanna Łukaszczyk – organizator imprez w MDK. O wystawie oraz przygotowaniach do niej opowiedziała pani Irena Oręziak – Kupczak, opiekun artystyczny autorów prac grup plastycznych „Fantazja” i „3 D” Modyieopwego Domu Kultury.

Wystawa z cyklu WIOSNA MŁODYCH TALENTÓW to przede wszystkim promowanie młodych talentów. To również podsumowanie pewnego etapu pracy, umiejętności plastycznych i możliwości twórczych wychowanków, różnorodności interpretacji tematu oraz zastosowania różnych technik plastycznych, których wychowankowie nauczyli się podczas zajęć.
Wystawa prezentuje 23 prace wykonane w formie plakatu techniką kolażu w formacie B1. Część prac na jednym plakacie zawiera kilka technik plastycznych oraz materiały różne takie jak: gazeta, papier, maseczki, folia bezbarwna, przypominających śmieci oraz plastik. Większość prac została wykonana głównie farbami akrylowymi.

wystawa mdk marzec

Temat wystawy „Ratujmy naszą Ziemię” ma zainteresować oraz zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na zagrożenia dla naszej planety. Wykonanie plakatu to świetna forma wypowiedzi artystycznej na każdy ważny temat.

Organizacje, zajmujące się ochroną środowiska, ochroną ginących gatunków zwierząt oraz naukowcy na całym świecie biją na alarm. Informują w środkach masowego przekazu o niepokojących zjawiskach, które mają wyniszczający i nieodwracalny wpływ na naszą planetę. Do najważniejszych zagrożeń należą: zanieczyszczenie powietrza, odpady, wyczerpanie się źródeł energii, wycieki ropy naftowej, wycinanie lasów, niszczenie bioróżnorodności oraz topnienie Antarktydy.

Większość opisanych zagrożeń można odczytać w stworzonych przez wychowanków plakatach, które oprócz walorów artystycznych i różnorodności przekazu informują i ostrzegają. Jednocześnie kilka prac przedstawia piękno naszej Ziemi, zachęcając potencjalnego odbiorcę do tego, by każdy z nas mógł zrobić coś dobrego dla ochrony środowiska naturalnego. W rezultacie wystawa ma szczególny klimat i każdy może znaleźć coś dla siebie.

I.O-K