...
Loga Fundusze Europejskie

Starosta na otwarciu świetlicy PCK dla Seniorów

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 11 lutego, 2019

swietlica pck
Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip uczestniczył w uroczystości otwarcia świetlicy PCK dla seniorów. Uroczystość odbyła się w ramach, przypadającego 11 lutego, Światowego Dnia Chorego.

Polski Czerwony Krzyż cały czas poszerza swą ofertę pomocową. Właśnie uroczyście otwarto świetlicę, która przez pięć dni w tygodniu, po 8 godzin dziennie służyć będzie seniorom jako miejsce spotkań i spędzania wolnego czasu oraz walki z samotnością i wykluczeniem. Będzie bezpieczna przystanią nawiązywania kontaktów i szukania akceptacji.

-Jestem wdzięczny dyrektorowi Maciejowi Budce, że w tak aktywny sposób podchodzi do swojej pracy i że tak znaczące inicjatywy mogą być realizowana w Biłgoraju. Ta działalność wpisuje się w historię nie tylko Miasta Biłgoraj, ale i całej Ojczyzny. W tym roku PCK obchodzi 100-lecie istnienia i kultywuje wspaniałe tradycje związane z działalnością charytatywna, dobroczynną, prospołeczną, niosącą wsparcie osobom najbiedniejszych, najuboższych, potrzebujących pomocy – zaznacza Starosta Biłgorajski.