...
Loga Fundusze Europejskie

Trwają remonty dróg na trasach Teodorówka – Kolonia Teodorówka – Smoryń, Pulczynów – Wola Kątecka – Żelebsko

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 9 kwietnia, 2021

Trwają prace inwestycyjne na drogach na trasach Teodorówka – Kolonia Teodorówka – Smoryń,  Pulczynów – Wola Kątecka – Żelebsko. W roku 2020 powiat biłgorajski otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na remont dróg powiatowych łączących się z drogą krajową Nr 74. Obejmujące ponad 13 km nawierzchni remont ma kosztować około 4,9 mln zł.

-W czasie rozbudowy drogi krajowej i trwających objazdów przez okres 2 lat stan dróg uległ znacznemu pogorszeniu i wymagał pilnej naprawy. Zadanie otrzymało najwyższą punktację w województwie lubelskim w ramach uzupełniającego naboru wniosków. Projekt obejmuje drogi na trasach Teodorówka – Kolonia Teodorówka – Smoryń,  Pulczynów – Wola Kątecka – Żelebsko. Łączna długość dróg remontowanych – 13,2 km – informuje wicestarosta biłgorajski, Tomasz Rogala.

drogi frampolWykonawca PRD Sp. z o. o. Zamość przystąpił do robót w roku ubiegłym i po ustąpieniu warunków zimowych kontynuuje prace. Wykonano już dolne warstwy nawierzchni na trasie Wola Kątecka – Żelebsko i w m. Smoryń. Obecnie firma rozpoczęła prace na  trasie Teodorówka – Smoryń i w miejscowości Pulczynów. Roboty budowlane idą zgodnie z umową. Planowany termin zakończenia  lipiec 2021 roku.

Planowany koszt ok. 4,9 mln zł, w tym udział funduszy z budżetu państwa wynosi 60%. Inwestycja realizowana jest we współpracy finansowej z gminą Frampol.