...
Loga Fundusze Europejskie

Starosta pomagał Świętemu Mikołajowi

Kategoria: Aktualności 2013 Opublikowano: 9 grudnia, 2013

turniej mikolajkowy mStarosta Biłgorajski Marian Tokarski w sobotę 7 grudnia br. pomagał Świętemu Mikołajowi. Uczestniczył bowiem w XII Mikołajkowym Turnieju Sportowym Osób Niepełnosprawnych, który zorganizowany został przez biłgorajskie Koło Terenowe Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem”.

-Szczególną radość daje realizowanie myśli i zaleceń Świętego Mikołaja, czyli obdarowywanie innych. Dziś ja trochę pomagam Mikołajowi, jak bowiem wiecie ma on dużo pracy. By osłodzić wam oczekiwanie na jego wizytę i pomóc mu nieco przyniosłem dla wszystkich cukierki, przekażę je na ręce waszych opiekunów, a oni poczęstują każdego z was – mówił podczas otwarcia Turnieju Marian Tokarski.

W organizowanym już po raz dwunasty Mikołajkowym Turnieju Sportowym Osób Niepełnosprawnych uczestniczyło ponad 160 osób, w tym blisko 130 dzieci niepełnosprawnych z placówek i domów pomocy społecznej z całego dawnego Województwa Zamojskiego. Niepełnosprawni sportowcy rywalizowali w grach i zadaniach indywidualnych oraz zespołowych. Organizatorzy przewidzieli m. in. wyciskanie sztangi, mini golfa, rzut piłką lekarską, rzuty do kosza, rzuty lotkami, warcaby czy grę w dwa ognie. Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwali wolontariusze z Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju.

-Chciałbym serdecznie podziękować organizatorom Mikołajkowego Turnieju, za wytrwałą, dwunastoletnią pracę przy jego realizacji, za podejmowany trud, za pomysły i zaangażowania. Słowa podziękowania kieruję także do wychowawców i opiekunów zgromadzonej tu młodzieży oraz ich rodzin. To Państwo poprzez bezinteresowną miłość najlepiej realizujecie przesłanie, które przyświecało świętemu Mikołajowi – biskupowi z Miry – dodał Starosta Tokarski.