...
Loga Fundusze Europejskie

Złoty jubileusz par małżeński

Kategoria: Aktualności 2013 Opublikowano: 6 grudnia, 2013

zlote godym5 grudnia 2013 r. w Biłgorajskim Centrum Kultury ponad czterdzieści par małżeńskich świętowało Złote Gody. Dla Jubilatów przygotowano okolicznościowe adresy i upominki. Gratulacje małżonkom składali Starosta Biłgorajski Marian Tokarski, Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan i Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński.

-Proszę dziś przyjąć ode mnie gratulacje i podziękowania. Niech dopisuje Państwu zdrowie i pogoda ducha, niech towarzyszy Wam obecność najbliższych i żar tego uczucia, które połączyło was przed laty. Życzę kolejnych lat szczęścia spędzonych we wzajemnym szacunku – mówił Starosta Biłgorajski Marian Tokarski.

Dostojni Jubilaci są strażnikami pamięci i wyrazicielami wartości, które stanowią podstawy i reguły życia społecznego – tak osoby z ich doświadczeniem określał błogosławiony Jan Paweł II. Rodzina jest bowiem podstawową komórką społeczną, a przez lata małżeństwa obchodzący Złote Gody mieszkańcy Powiatu Biłgorajskiego poświęcali się i nadal poświęcają dla dzieci, wnuków, prawnuków. Przez swoją pracę i realizację życiowych zadań budują pomyślność Ziemi Biłgorajskiej.

-Mam zaszczyt w imieniu Powiatu Biłgorajskiego złożyć Państwu gratulacje i wyrazy uszanowania z okazji jubileuszu 50-lecia małżeństwa. Tyle lat wspólnego pożycia, to ogrom doświadczeń, mądrości, chwil szczęścia, radości i wzruszeń. Trzeba jednak pamiętać, że małżeństwo i rodzina są tylko i wyłącznie tym, co sami z nich czynimy. Dostojni Jubilaci, Wy z waszych małżeństw uczyniliście instytucje, której nie zniszczyły przez ponad pół wieku żadne przeciwności losu, nieporozumienia, kłótnie i niesnaski – mówił Starosta Marian Tokarski, ofiarując Jubilatom okolicznościowe adresy i publikacje książkowe.