...
Loga Fundusze Europejskie

Sukces ADY. II Ogólnopolski Konkurs Tańca Chyże Nóżki 2022

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 31 marca, 2022

W dniach 26 – 27 marca 2022 roku w Krakowie odbył się II Ogólnopolski Festiwal Tańca Chyże Nóżki organizowany przez MDK im. K.I. Gałczyńskiego. Przez dwa dni rywalizowało na parkiecie ponad 900 tancerzy w dwóch kategoriach tanecznych nowoczesnej w sobotę 26 marca i współczesnej 27 marca br. W Festiwalu wzięły również udział grupy z MDK w Biłgoraju a były to ADA II, ADA Plus, Ada Młodsza, formacja IRIS oraz Ada Starsza.

konkurs tanca mdk
Konkurencja była na bardzo wysokim poziomie w każdej z kategorii wiekowych, a było ich aż cztery. Każda z grup Ady przyjechała z wyróżnieniem a dziewczynki z ADA II w kategorii debiuty do lat 9 przywiozły złote medale. Poza obejrzeniem wspaniałych prezentacji konkursowych w wykonaniu innych zespołów grupy miały okazję przedstawić swój program, który również spotkał się z dużym aplauzem.

Cały festiwal zakończył się dopiero o godz. 20.00 a przez ten czas dziewczęta kibicowały swoim koleżankom, integrowały się z tancerzami innych zespołów zawierając nowe znajomości i przyjaźnie, oraz zwiedzały Kraków.

Dla najmłodszych grup było to nowe doświadczenie i na pewno zostanie w ich pamięci na długo. Gratulujemy tancerkom oraz ich nauczycielce, pani Edycie Buczek wybitnych sukcesów.